Najrzadziej odwiedzane kraje świata

dodane 2013-06-10 (11:10) 1 rok 5 miesięcy 17 dni i 7 minut temu
następne
1 / 11
10. Afganistan następne

10. Afganistan

W czołówce najczęściej odwiedzanych krajów świata niezmiennie królują Francja, Stany Zjednoczone i Chiny. A co, jeśli ktoś pragnie odwiedzić miejsca, które nie są oblegane przez turystów, a przybysz z drugiego końca globu stanowi prawdziwą rzadkość? Oto 10 najrzadziej odwiedzanych państw na naszej planecie. Sprawdźcie, dlaczego ludzie ich unikają i czy są powody, by jednak je zobaczyć.

Na 10. miejscu znalazł się Afganistan. Targany nieustannymi walkami z talibami jeszcze w latach 70. był tłumnie odwiedzany przez turystów. Obecnie niewiele osób decyduje się na wyprawę do tego niezwykłego zakątka naszego globu.

Ilu turystów rocznie? 17500

Dlaczego tak mało? Wojna, terroryzm i talibowie skutecznie odstraszają potencjalnych turystów.

Dlaczego warto tam jechać? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kraj ten obfituje w niesamowitą przyrodę, urzekające krajobrazy, bogate dziedzictwo archeologiczne, ciekawą architekturę i fantastycznych ludzi. Majestatyczne górskie masywy sąsiadujące z zielonymi równinami, trudno dostępne góry Pamir czy egzotyczne miasta Herat i Mazar-i-Sharif to nieliczne zakątki, które koniecznie trzeba zobaczyć.

at/pw

100 najpiękniejszych plaż Europy

LAST MINUTE - Nie uwierzysz w nasze ceny!

następne
1 / 11

Polub turystyka.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 2 16.67%
nie 10 83.33%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • BigFarm BigFarm Symulator dla prawdziwych farmerów

Bądź z nami na bieżąco

pokaż więcej