Trwa ładowanie...

Oslo - seminarium „Polakker i Norge”

15. października w siedzibie FAFO w Oslo odbędzie się seminarium „Polakker i Norge”. Seminarium to ciekawe prezentacje i możliwość poznania profilu Polaka w Norwegii. Wydarzenie organizowane jest przez portal Moja Norwegia oraz partnerów przy honorowym patronacie Polskiej Ambasady w Oslo.

Oslo - seminarium „Polakker i Norge”Źródło: ajwk - Fotolia.com
d33mczj
d33mczj

Polacy są najliczniejszą mniejszością narodową w Norwegii. Jednak ile tak naprawdę wiemy o Polskiej emigracji? Okazuje się, że niewiele – profil Polaka w Norwegii wciąż jest pełen niejasności. Seminarium ma na celu ułatwić nawiązywanie kontaktów polsko-norweskich i przybliżyć różne aspekty Polskiej emigracji w Norwegii, wokół której narosło wiele stereotypów.

Dlaczego portal Moja Norwegia zdecydował się na organizację takiego seminarium?
- Na co dzień współpracujemy z różnymi instytucjami i firmami, które mają do czynienia z Polakami w Norwegii. Dostrzegliśmy dużą potrzebę usprawnienia komunikacji i integracji środowisk biznesowych i instytucji państwowych na linii Polska-Norwegia. Poza tym, prowadząc portal posiadamy dużą ilość danych statystycznych, którymi chcemy się podzielić. Seminarium ma pomóc w stworzeniu najbliższego rzeczywistości profilu Polaka w Norwegii, mówi Łukasz Brzeziński, założyciel portalu Moja Norwegia i organizator seminarium.

W programie seminarium będzie można znaleźć:

1. Raport „Statystyczny Polak w Norwegii: Uczestnictwo w kulturze oraz integracja”
Jednym z celów seminarium jest przedstawienie wyników badań przeprowadzonych i opracowanych przez Aleksandrę Janaczyk na grupie 1021 Polaków przebywających obecnie w Norwegii. Zapytała ona Polaków m.in. o to, czy czują się zintegrowani z norweskim społeczeństwem, czy uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych swojego regionu oraz czy posługują się językiem norweskim.
Autorka badań przedstawi raport składający się z dwóch części:
- profil przeciętnego polskiego imigranta w Norwegii;
- obraz integracji ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w kulturze wśród Polaków w Norwegii;

d33mczj

2. Panel dyskusyjny nt. wizerunku polaków w norweskich mediach.
Na ten temat wypowiedzą się: Agnieszka Bryn (agencja PR Geelmuyden Kiese), Ingrid Brekken (Aftenposten), Jakub M. Godzimirski (Norwegian Institute of International Affairs).

3. Prezentacje
Na seminarium nie zabraknie także prelekcji przedstawicieli norweskich instytucji państwowych jak i przedsiębiorców mających na co dzień do czynienia z emigrantami z Polski.
Wśród prelegentów seminarium znajdziemy zarówno osoby z Polskiej jak i Norweskiej strony. Będą to Aleksandra Janaczyk (Moja Norwegia), Jon Horgen Friberg (FAFO) oraz Borys Borowski (Polish Connection). Pełen plan seminarium wraz z tematami wykładów znajduje się na stronie http://polakkerinorge.no/.

Kto powinien wziąć udział w seminarium?
Seminarium adresowane jest do osób zainteresowanych szeroko rozumianymi stosunkami polsko-norweskimi.

Zachęcamy do rejestracji:
• Przedstawicieli instytucji państwowych
• Ogranizacje pozarządowe
• Firmy powiązane z rynkiem Polskim oraz Norweskim
• Organizacje polonijne
• Przedstawicieli mediów zainteresowanyvh tematem emigracji
• Instytucja kulturalne związane z Polską i Norwegią

Udział w seminarium jest bezpłatny i wymaga rejestracji. Wykłady i dyskusja odbędą się w j. angielskim. Osoby zainteresowane udziałem w seminarium prosimy o kontakt mailowy (mojanorwegia@mojanorwegia.pl). W wiadomości poprosimy o podanie następujących danych:
• imię i nazwisko
• nazwa instytucji lub firmy oraz zajmowane stanowisko
• krótkie uzasadnienie chęci udziału w seminarium

d33mczj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33mczj