Atrakcje turystyczne Dolnej Saksonii

TTG | dodane 2012-01-11 (15:15) 4 lata 9 miesięcy 16 dni 9 godzin i 13 minut temu
 
Atrakcje turystyczne Dolnej Saksonii Atrakcje turystyczne Dolnej Saksonii (fot. uploaded on Wkipedia.org Mylius CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)

Dolna Saksonia to północno-zachodni land Niemiec, bogaty w zabytki oraz przepiękne krajobrazy, z szeroką ofertą rozrywki dla dorosłych i dzieci. Warszawę od Hanoweru, stolicy landu Dolna Saksonia dzieli 841 km. Odległość tę można pokonać pociągiem w 7,5 godziny.

Poznanie Dolnej Saksonii warto rozpocząć od Hanowru, stolicy landu. Tutejsze zoo dzięki projektowi EXPO „Zoo przyszłości” od dziesięciu lat przechodzi prawdziwą rewolucję i należy do najciekawszych tego typu obiektów w Niemczech. Rocznie ok.1,6 mln turystów odwiedza ten wyjątkowy ogród botaniczny by móc obserwować 2000 zwierząt zgromadzonych na jego terenie. Zwierzęta w hanowerskim zoo żyją w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Zrezygnowano tu z klasycznych klatek, wysokich ogrodzeń i krat. Zoo podzielone jest na siedem części, z których każda reprezentuje określony region świata. Zwiedzający mogą oglądać zwierzęta poruszając się łódką po afrykańskiej rzece Zambezi, znaleźć się w hinduskim pałacu w środku dżungli, na górze goryli, na australijskiej pustyni i w buszu, w tradycyjnym dolnosaksońskim gospodarstwie Meyerów oraz w liczącej ponad 22.000 m² kanadyjskiej strefie Yukon Bay z wyjątkowym pejzażem płynącej rzeki i niedźwiedziami polarnymi.

Obowiązkowym punktem programu  każdego turysty odwiedzającego stolicę Dolnej Saksonii jest zwiedzanie przepięknych barokowych ogrodów królewskich. Następnie można wyruszyć na północ landu. Po drodze warto zrobić przystanek w regionie Pustaci Luneburskiej. Ten płaski, porośnięty przez gęste lasy obszar pomiędzy Hamburgiem i Hanowerem stanowi jeden z piękniejszych parków narodowych w północnych Niemczech. Oferta rekreacyjna w tym regionie jest wyjątkowo bogata, a zagęszczenie parków rozrywki – największe w Europie.


Atrakcje turystyczne Dolnej Saksonii
(fot. Original uploader was Reinhard aus Sachsen at de.wikipedia)

Polub WP Turystyka na Facebooku

‹ poprzednia 1 2
oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • wycieczki
pokaż więcej