Wyprawa - nowa książka Marka Kamińskiego

WP | dodane 2011-06-24 (13:08) 5 lat 3 miesiące 26 dni 13 godzin i 19 minut temu
 
kamiński kamiński

“Mamy w sobie cały wachlarz możliwości, spotykamy się z różnymi wzorami, które prowadzą nas w różnych kierunkach. Jak odnaleźć najwłaściwszy kierunek, trafić na swoją Północ, odkryć ją tak jak zrobiłem to ja? Myślę, że kiedy natrafiamy w naszych poszukiwaniach na prawdziwy, własny kierunek świata, on da nam to poczucie harmonii, coś, czego na ogół szukamy w życiu podświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy. Możemy to nazwać jakkolwiek: poczuciem spełnienia, harmonii, szczęścia. W życiu doświadczamy szczęścia tylko w pewnych momentach. Udało nam się coś zrobić, ominęło nas coś złego albo spotkało nas coś wyjątkowo dobrego – w takich chwilach jesteśmy szczęśliwi. Dostrzegamy je, gdy jesteśmy uważni i wsłuchujemy się w samych siebie. Dlatego ważne jest nie tylko obserwowanie świata zewnętrznego, ale także zrozumienie, że jesteśmy częścią tego świata i należy poznać samego siebie, aby być szczęśliwym.” Marek Kamiński


MAREK KAMINSKI „WYPRAWA” – odkryj swoje możliwości

Już 29 czerwca w księgarniach ukaże się kolejna ksiąska Marka Kamińskiego WYPRAWA. „Wyprawa”, jest poradnikiem życiowym, opowiada o tym jak zdobywać własne bieguny, nie tylko te geograficzne, ale również te codzienne.

Marek Kamiński, próbuje w niej ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc
naszego globu. Wyprawa jest drogowskazem – jak nie czuć się samotnie wśród ludzi, którzy nas otaczają, i jak nadać sens
życiu, które czasami ten sens traci. Marek Kamiński wędruje w głąb siebie, dzieli się swoimi doświadczeniem. Pokazuje jak być w harmonii ze sobą i światem, jak podążać za swoim przeznaczeniem nawet, jeżeli droga jest trudna i wymaga pokonania samego siebie oraz ograniczeń, które narzuca nam świat.

Podróżując przez życie, odkrył, że bardzo ważne jest docieranie w głąb, pod powierzchnie, i zbadanie tego, co kryje się za oczywistymi prawdami i schematami. W życiu podróżnika, często okazywało się, że te schematy są zwykle przesądami a nie prawdami, które obowiązują. Często prawda polega na przeciwstawianiu się schematom. Marek Kamiński twierdzi, że zmiana swojego życia wiąże się często z ryzykiem, problemami, z pokonywaniem trudności, ale jeszcze bardziej ryzykowne jest nie podjęcie próby podążania za marzeniami.

Wyprawa jest książką o podróżowaniu przez życie. Warto się na tę wyprawę zabrać razem z Markiem Kaminskim!!!

OSOBY POLECAJACE KSIĄŻKE

"Marek Kamiński to podróżnik, który dotarł do krainy Zen. To kraina, gdzie człowiek mierzy się ze swoimi  marzeniami."
Kora
 

„Droga to kurz, żwir i ubita glina, szare smugi we włosach. Droga to gwiezdnych szlaków klejnoty połączone kamieniem i piórka pragnień ze skrzydeł Pegazów" tak pisał o drodze Karel Kryl, wspaniały czeski pieśniarz. Marek Kamiński w swojej książce Wyprawa zabiera nas w drogę pełną jego osobistych głębokich przemyśleń, doświadczeń, rad, życiowych drogowskazów autora. Książka uwalnia w nas wolę do działania, dodaje otuchy, odrywa od codzienności. Marek - odkrywca, podróżnik, filozof, biznesmen, społecznik, niespokojny człowiek Renesansu pisze, że nigdy nie jest za późno, by ruszyć na swoją upragnioną wyprawę.
Andrzej Jacaszek Harward Business Review Polska

To jest ważna książka, i nie tylko dlatego, że Marek przypomina, iż podróżowanie to nie tyle sprawa geografii, ile stan umysłu. Bo przecież życie jest podróżą. I to od nas zależy, jak ta podróż będzie wyglądała. Marek pokazuje, jak wyciągać wnioski z życia, jak przetrawić doświadczenia i jak, wykorzystując te wszystkie narzędzia, osiągnąć cel. Zmusza nas do zadawania sobie pytań. Prostych. Dziecinnych. I niesamowicie istotnych. Takich samych, jakie on sam sobie zadał. I czasami prostota tych pytań wkurza… :)
Edi Pyrek

Marek jest dla mnie nie tylko wzorem eksploratora, ale przede wszystkim – człowieka, który poprzez podróże stale się rozwija, zmienia, zaskakuje kreatywnością w stawianiu sobie kolejnych – zdawałoby się nieosiągalnych – celów. Książka ta odpowiada na pytanie, jak będąc samemu w drodze nie czuć się samotnym, bo wszyscy jesteśmy po prostu częścią Świata. Polecam! Także, jako inspirację.
Martyna Wojciechowska

Polub WP Turystyka na Facebooku

‹ poprzednia 1 2
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • wycieczki
pokaż więcej