XIII Spotkania na Zamku w Chudowie

Fundacja Zamek Chudów | dodane 2008-06-07 (08:25) 8 lat 4 miesiące 21 dni 9 godzin i 25 minut temu
 


(fot. Fundacja Zamek Chudów)
Poprzez organizację rekonstrukcji historycznych, widowisk teatralnych oraz innych projektów kulturalnych, Fundacja „Zamek Chudów” chce promować zamek w Chudowie i propagować konieczności ochrony dziedzictwa kulturowego. Zdobyte dzięki imprezom środki, zgodnie ze statutem Fundacji, przeznaczane są na realizację jej misji, którą jest ocalanie dziedzictwa kulturowego poprzez: zabezpieczanie i odbudowę zabytków, ochronę dziedzictwa archeologicznego, edukację historyczną, itp.


W ciągu ostatnich kilku lat, pod opieką Fundacji znalazły się kolejne obiekty, o których ratowanie zabiega. Są to: Mieszkalna Wieża Książęca w Siedlęcinie koło Jeleniej Góry, Zamek w Owieśnie koło Dzierżoniowa oraz ruiny pałacu i klasztoru cystersów w Wierzbnej koło Świdnicy.

Organizowane przez Fundację „Spotkania” dla wielu osób stały się początkiem fascynacji kulturą minionych epok. W 2007 roku uczestniczyło w nich prawie 300.000 osób. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników wskazuje na duże zapotrzebowanie na podobne inicjatywy. Prawdziwą nagrodą za nasze wysiłki jest uznanie ze strony gości odwiedzających Zamek. Zdobywane od 12 lat doświadczenie pozwala Fundacji na realizację na coraz wyższym poziomie przedsięwzięć stanowiących próbę rekonstrukcji historii.

Kalendarium XIII Spotkania na Zamku w Chudowie

CZERWIEC

1 g. 15:00 - Iluzjoniści i klauni – Impreza nie tylko dla dzieci. Świat iluzji, magii i sztuczek cyrkowych. Występy klaunów i szczudlarzy.

7-8 Muszkieterowie - Kostiumowe przedstawienie batalistyczne. Nocne natarcie na zamek z wykorzystaniem artylerii. Inscenizacja starcia z czasów Potopu Szwedzkiego. Pokazy uzbrojenia, artylerii oraz walk z epoki muszkieterów w wykonaniu Korpusu Artylerii Najemnej z Knurowa.

14-15 W krainie Starej Baśni - Rekonstrukcja obozu drużyn niezłomnych wojów z X-XI wieku (Synowie Gromu i inni), pokazy bitewne, inscenizacje historyczne, pokazy rzemiosł wczesnośredniowiecznych, występ zespołu muzycznego PERCIVAL, wiele innych atrakcji.

21 Zlot Czarownic – Impreza integracyjna Kół Gospodyń Wiejskich.

22 VI g. 15:00- Festiwal Błota – Błoto borowinowe jako znakomity kosmetyk doceniała już Kleopatra, my zapraszamy do wspólnej zabawy, gier i konkursów organizowanych w najlepszym błocie borowinowym, wszystko przy dźwiękach muzyki zespołu BAKSHISH.

29 g. 15:00 - Koncert promenadowy Orkiestry Rozrywkowej „BORYNIA” z mażoretkami.

Polub WP Turystyka na Facebooku

‹ poprzednia 1 2
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • wycieczki
pokaż więcej