Caracas, Wenezuela
Kolejna na liście jest stolica Wenezueli. Co ciekawe, Caracas jeszcze trzy lata temu znajdowało się na 9. miejscu, licząc od szczytu zestawienia. Niestety, niestabilna sytuacja polityczna, której wynikiem są różne, niezależne od siebie kursy waluty, spowodowała zupełny chaos. Jak piszą analitycy, gdyby brać pod uwagę kurs oficjalny, Caracas byłoby cztery razy droższe od Nowego Jorku. Natomiast uwzględniając stawki czarnorynkowe, ceny są średnio dziesięć razy niższe. Dla obcokrajowców, przyjeżdżających do Wenezueli z dolarami czy euro, ceny są bardzo niskie. Caracas ma dwa oblicza. W tym, po którym oprowadzają przewodnicy, znajdują się duże centra handlowe, muzea i restauracje odwiedzane przez bogatych mieszkańców i turystów. Część ta jest pilnie strzeżona przez wojsko, spaceruje się po niej pod bacznym okiem żołnierzy z karabinami, ustawionych na wieżach obserwacyjnych. Natomiast ciemna strona miasta to przestępczość, przemoc i bardzo niska jakość życia. Stolica kraju ogarniętego ogromnym kryzysem
ekonomicznym od lat pojawia się we wszystkich zestawieniach dotyczących najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Ludzie wychodzą na ulice, protestując przeciwko dramatycznej sytuacji życiowej i władzy.
W związku z aktualną sytuacją polityczną w Wenezueli Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało 4 stycznia 2016 roku komunikat, w którym zaleca obywatelom polskim przebywającym w tym kraju zachowanie szczególnej ostrożności, bieżące monitorowanie sytuacji, unikanie zgromadzeń publicznych i stosowanie się do zaleceń sił porządkowych.