Trwa ładowanie...
10-03-2014 15:12

11.Festiwal Podróżników Trzy Żywioły – Kraków 2014

Śladami Malinowskiego "Życia seksualnego dzikich", Martwa Droga Syberii, prehistoryczna Nubia, samotność na oceanie, Trabanty w Afryce, debata „Jak walczyć z plagiatem”, warsztaty „Jak zostać archeologiem”, nagrody dla podróżników – to tylko wierzchołek góry żywiołów która zbliża się do Krakowa (17-23.03.2014).

11.Festiwal Podróżników Trzy Żywioły – Kraków 2014Źródło: Agnieszka Doberschuetz
d7e3tyf
d7e3tyf

*Nagroda Podróżników "Czwarty Żywioł” *w pięciu kategoriach za 2013 rok (Podróż, Film Dokumentalny, Książka Reporterska, Blog, Publikacja Prasowa) to nowy oddech wchodzącego w drugą dekadę Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie. Z nadesłanych zgłoszeń wyłoni je kilkuosobowa Kapituła Nagrody złożona z młodszego pokolenia polskich podróżników, której przewodzi Marcin Jamkowski, były redaktor naczelny National Geographic Polska.

Tegoroczny Festiwal rozpoczyna cykl czterech spotkań/warsztatów „Reporter w podróży”, które współorganizowane są z Turystycznym Kołem Naukowym Wagabunda na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (od poniedziałku 17 marca do czwartku 20 marca). Dowiemy się jak pisać reportaże z podróży, jak przywieźć zdjęcia budzące emocje, jak napisać dobry scenariusz dokumentu filmowego i jak okiełznać multimedia. Warsztaty poprowadzą utytułowani reportażyści (wstęp wolny).

Główna część festiwalu, jak co roku, potrwa od piątku do niedzieli i wypełnią ją prezentacje zaproszonych gości, filmy dokumentalne, warsztaty i prezentacje nominowanych do nagrody „Czwarty Żywioł”(od piątku 21 marca do niedzieli 23 marca, Kino Kijów.Centrum). Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza Polka w samotnym rejsie dookoła świata opowie o życiu na fali, Marcin Jamkowski zatańczy z derwiszami i zabierze nas do prehistorycznej Nubii, Tomek „DiCaprio” Grzywaczewski powiedzie nas trasą zapomnianej kolei-widmo, Transpolarnej Magistrali zwanej Martwą Drogą. Rosja Małgosi Szumskiej to już rasowy stand-up comedy-show – uśmiejecie się do łez. Agnieszka Doberschuetz opowie dlaczego jej mąż splajtował na Filipinach, Dominik Szmajda – jak odganiał muchy od swojego roweru przemierzając Ural, a Aleksandra Krzyżaniak-Gumowska, po tropach Bronisława Malinowskiego, zdradzi tajniki życia seksualnego dzikich. Tropów pradziadka Bronisława szukał też Zachary Stuart w filmie “Savage Memory”.

W ramach 5. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły obejrzymy czeską jazdę bez trzymanki, najlepszy – zdaniem publiczności – film z wrocławskiej edycji Trzech Żywiołów „Trabanty jadą do Afryki!” i „Famadihana – spotkanie życia i śmierci” – filmowa opowieść o jednym z ostatnich taboo na Madagaskarze. „Pieśni rzeki” to premierowa projekcja zjawiskowo pięknych pejzaży i zanikających pieśni Podlasia.

d7e3tyf

Projekcje i prezentacje uzupełnią warsztaty „Jak zostać archeologiem” i debata „Jak walczyć z plagiatem?”, do której zapraszamy nie tylko wszelkie publikatory. Tegoroczny Festiwal ma wymiar rodzinny. Przygotowaliśmy żywiołowy program dla dzieci (Teatr Kamishibai – interaktywne bajki z różnych stron świata, podróż za jeden uśmiech do Ameryki Południowej, zajęcia z szermierki, łucznictwa i żywiołowe filmy dokumentalne dla młodego odbiorcy).

Jak co roku wiele nagród książkowych dla widzów oraz jedna główna nagroda publiczności. I gala najlepszych wydarzeń podróżniczych minionego, 2013 roku. Żywiołowo przybywajcie!

Pełny program i bilety: www.3zywioly.pl

d7e3tyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7e3tyf