Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Traveligo

3 powody, dla których warto stawiać na wakacje last minute

Wakacje last minute już od dawna cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które chcą wyszukać atrakcyjny wyjazd w dobrej cenie. Oferty na chwilę przed wylotem są zwykle tańsze nawet dwukrotnie. Poznajmy 3 powody, dla których warto stawiać na takie wakacje.

 Źródło: materiały partnera
d1p4iba
d1p4iba

Wakacje last minute a pewność wyjazdu

Wakacje last minute to przede wszystkim duży stopień pewności co do konkretnego wyjazdu. Większość ofert działa na takiej zasadzie, że organizator na ostatnią chwilę poszukuje osób, które będą zainteresowane wolnymi miejscami. Często bywa też tak, że ktoś na ostatnią chwilę zrezygnował lub hotel jest w stanie pomieścić więcej gości. Niezależnie jednak od powodu oznacza to szybkie pakowanie i znalezienie czasu na wyjazd w ciągu kilku dni. Nic jednak dziwnego, że taka oferta cieszy się szczególnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób bez zobowiązań, jak stała praca, a także wśród studentów w okresie wakacji bądź ferii.

Są jednak osoby, które nie lubią długich przygotowań i wolą działać bardziej spontanicznie. Działają za pomocą kilku kliknięć w ogłoszeniu, pakują się na następny dzień i w ciągu kilku godzin mogą cieszyć się palącym słońcem nawet na egzotycznej plaży. Spontaniczne wczasy to dla wielu również niezapomniane przeżycie, a także dreszczyk emocji związany z poznawaniem zupełnie nowych miejsc na mapie świata.

Atrakcyjne kierunki za niską cenę

Wiele osób nie przypuszcza, że za niewielką cenę da się odwiedzić kraj, który znajduje się na drugiej połowie kuli ziemskiej. Ceny wyjazdów do azjatyckich lub afrykańskich państw są zwykle dosyć wysokie. Płacąc za ofertę last minute otrzymujemy dokładnie to samo, lecz w niższej kwocie. Nie oznacza to jednak, że będziemy gorzej traktowani bądź ugoszczeni w nie najlepszych warunkach. Otrzymujemy zawsze ofertę taką samą jak osoby, które zakupiły te same wakacje dużo wcześniej, bardzo często po wyższej cenie. Warto także wiedzieć, że każdego podróżującego chronią te same uregulowania prawne i przysługują określone prawa. Żadne biuro podróży nie może sobie pozwolić na utratę reputacji.

d1p4iba

Szeroki wybór wczasów

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacjami, w których oferta znanych biur podróży jest niezwykle szeroka w zakresie tych last minute. Dzieje się tak zwykle w trakcie sezonu wakacyjnego, lecz ciekawe destynacje można znaleźć również w trakcie mroźnych miesięcy. Należy mieć jednak świadomość tego, że niektóre oferty znikają w mgnieniu oka, bo dzięki atrakcyjnej cenie znajdują szczęśliwych wczasowiczów. Warto trzymać rękę na pulsie i polować na nowe opcje.

Artykuł sponsorowany Traveligo
d1p4iba
d1p4iba