Trwa ładowanie...

65-latek w balonowej podróży dookoła świata

Rosyjski podróżnik Fiodor Koniuchow wyruszył z australijskiego Northam w balonową podroż dookoła świata. Rosjanin planuje nieprzerwany lot o łącznej długości 35 tys. km.

Share
65-latek w balonowej podróży dookoła świata
Źródło: x-news
d17h6zs

Rosyjski podróżnik i aeronauta Fiodor Koniuchow wyruszył z australijskiego Northam w balonową podroż dookoła świata. Rosjanin planuje nieprzerwany lot o łącznej długości 35 tys. km. Trasa biegnie z zachodu na wschód, nad oceanami: Spokojnym, Atlantyckim i Indyjskim oraz trzema kontynentami. Balon, którym podróżuje aeronauta, waży 10 ton i będzie się unosił od 5 do 11 km nad ziemią. Podróżnik podkreśla, że brak czasu na sen będzie stanowił jedną z największych trudności podczas lotu.

d17h6zs

Fiodor Koniuchow zamierza powtórzyć trasę amerykańskiego podróżnika Steve'a Fossetta, który dokonał samotnego, nieprzerwanego lotu balonem dookoła świata w 2002 roku. Jego podróż trwała 14 dni.
- Ludzie często pytają, jak długo jeszcze zamierzam podróżować, przecież już jestem stary. Tak, jestem stary, mam 65 lat, a zacząłem, jak miałem 15. Ale pan Bóg stworzył naszą planetę tak piękną, że jednego życia nie wystarczy, by ją podziwiać – mówi Fiodor Koniuchow.

O Rosjaninie było głośno dwa lata temu, gdy przepłynął Pacyfik łodzią wiosłową. Pokonał wówczas ponad 17 tys. km.
ir

d17h6zs

Podziel się opinią

Share
d17h6zs
d17h6zs