Trwa ładowanie...
d3i2vqv
08-08-2006 14:38

Bahrajn. Wiza. Informacje praktyczne

Bahrajn to arabska monarchia w Azji, w Zatoce Perskiej. Bahrajn położony jest na archipelagu między Katarem a północno-wschodnim wybrzeżem Arabii Saudyjskiej. Od obywateli RP wymagane są wizy na przyjazd i pobyt: wjazdowa wiza turystyczna jedno­krotna, ważna przez jeden miesiąc od daty jej wydania (na czas pobytu do siedmiu dni) lub wjazdowa wiza pobytowa jednokrot­na, ważna przez trzy miesiące od daty jej wystawienia (na czas pobytu do trzydziestu dni).

d3i2vqv
d3i2vqv

Najbliższa Polski Ambasada Króle­stwa Bahrajnu znajduje się w Berlinie. Wizę turystyczną lub pobytową można także uzyskać bezpośrednio na lotnisku w Mana­mie. Każdy rodzaj wiz (oprócz tranzytowej) wymaga sponsora, czyli poparcia ze strony osoby prywatnej lub instytucji w Bahrajnie. Cudzoziemiec udający się do Bahrajnu winien otrzymać od sponsora pobytu promesę jednej z wiz: jest to niezbędne z uwagi na to, że niektóre linie lotnicze nie chcą zabierać na pokład samolotu podróżnych bez dokumentu potwierdzającego, że otrzymają oni wizę na lotnisku w Manamie. Cudzoziemcy przybywający w celach handlowych otrzymują 72godzinną wizę wjazdową (za okazaniem biletu powrotnego lub biletu na dalszą trasę) bezpośrednio na lotnisku, bez dodatkowych formalności. Na lotnisku można również uzyskać jednokrotną wizę tranzytową ważną 48 godzin. Wymagana jest wtedy ważna wiza pobytowa kraju docelowego.

Pobyt na podstawie trzymiesięcznej wizy pobytowej można przedłużyć maksymalnie o dalsze trzy miesiące w departamencie imigracyjnym MSW Bahrajnu. Minimalny okres ważności paszportu przy wjeździe powinien wynosić 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Odmienne prze­pisy wizowe obowiązują cudzoziemców, którzy przybyli w celu podjęcia pracy zarobkowej bądź są partnerami handlowymi lub inwestycyjnymi zarówno prywatnych, jak i państwowych przedsiębiorstw w Bahrajnie. Władze Bahrajnu nie stosują ograniczeń co do wwozu i wywozu środków płatniczych. W Bahrajnie nie ma obowiązku udoku­mentowania kwoty minimalnej na każdy dzień pobytu. Nie wy­maga się też okazywania biletu powrotnego.

d3i2vqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i2vqv