WP Turystyka

  
Polecane
Tematy
Informacja prasowa
Miasta
17-12-2014 (10:50)

Belfast – miasto, gdzie natura krzyżuje się z historią

Są takie miejsca, których zwiedzenie jest obowiązkowe. Idealnym połączeniem wypoczynku, historycznych ciekawostek i pięknych widoków jest Belfast – dawne centrum przemysłowe.
Irlandia Północna jest wyjątkowa. Turystów z całego świata przyciąga wybrzeżem stworzonym do uprawiania sportów wodnych. A do pieszych wycieczek zachęcają malownicze góry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Belfast – miasto, gdzie natura krzyżuje się z historią
(Shutterstock.com)

Wszystko zaczęło się od niewielkiej osady
W XVII wieku na ziemię dzisiejszego Belfastu sprowadzili się osadnicy ze Szkocji oraz Anglii. W ten sposób rozpoczęła się rozbudowa miasta. Cały proces został gwałtownie przerwany w 1708 roku, kiedy olbrzymi pożar zrównał z ziemią całe miasto. Jednak dzięki szybko postępującej odbudowie po katastrofie, miasto rozwinęło się na nowo.

Dziś w Belfaście znajdziesz wiele atrakcji turystycznych. Jest to ważny port morski oraz lotniczy. Nie bez znaczenia jest tutaj także przemysł stoczniowy, spożywczy oraz elektroniczny.

Oferta marzeń
Niepowtarzalność miasta doceniło Katowice Airport, decydując się na wprowadzenie tego kierunku podróży do oferty. Już niedługo będzie można wybrać się do Irlandii Północnej i zgłębiać jej sekrety. Zacznij planować już teraz. Rezerwuj na katowice-airport.com

Strzał w dziesiątkę, czyli co można zobaczyć?
W Belfaście koniecznie trzeba zobaczyć miejscowy ratusz, zwany „tortem weselnym”. Wszystko za sprawą zdobień wykonanych z białego kamienia. Zachwycająca neoromańska Katedra św. Anny zwraca uwagę efektownymi witrażami. Fani dawnej muzyki dostrzegą w niej z pewnością oryginalne organy kościelne. Warte uwagi jest również Ulster Musem, w którym znajdują się ekspozycje przedstawiające dzieje Irlandii Północnej z różnych perspektyw.  

Bądź bliżej natury Należy też zwrócić uwagę XIX-wieczny zamek wybudowany z piaskowca. Co ciekawe, do jego murów przylega zoo, w którym zgromadzono ponad 160 gatunków zwierząt. Prawdziwą gratką będzie również ogród botaniczny. Na jego terenie znajduje się wybudowana w latach 20. XX wieku palmiarnia. To pierwszy na świecie budynek wykonany ze szkła i metalu.

Zwiedzaj pieszo lub na kółkach
W zależności od upodobań, Belfast można zwiedzić na własną rękę lub z przewodnikiem. Wszystko zależy oczywiście od długości pobytu w mieście – do zobaczenia jest naprawdę dużo. Można też zainwestować w bilet na Sightseeing City Tour i autobusem zwiedzić miasto. Plusy? Bilet obowiązuje cały dzień. Kupujesz, wsiadasz, wysiadasz, zwiedzasz i… wsiadasz ponownie.

Titanic irlandzki
Czy jest ktoś, kto nie oglądał nagrodzonego dziesięcioma Oskarami filmu „Titanic”? Pomysł nowoczesnego statku zrodził się właśnie w Belfaście. Tam też został zrealizowany. Osoby zainteresowane historią mogą udać się na wycieczkę do stoczni Harland and Wolf, w której powstał Titanic, czy miejsca, gdzie został zwodowany. W roli przewodników można spotkać krewnych osób płynących statkiem i pracujących przy jego budowie.

Umów się na spotkanie z historią
Czekając na wylot do Belfastu, spróbuj poznać Irlandię z innej strony. Dwa oblicza irlandzkiego miasta – robotnicze i nowoczesne – są na wyciągnięcie ręki. To właśnie tam znajduje się zakład produkcyjny browaru Guinnes. Z czegoś takiego nie można zrezygnować.

Na jakiej trasie jeździsz najczęściej? Kliknij i oblicz, ile możesz oszczędzić!

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.