Trwa ładowanie...
d2mvqv2
IAR

Białoruś rozważa zniesienie wiz dla turystów

Białoruskie Ministerstwo Sportu i Turystyki pracuje nad dokumentem, na mocy którego zamierza znieść wizy dla zagranicznych turystów, którzy przyjeżdżają wypoczywać w sanatoriach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś rozważa zniesienie wiz dla turystów
(Grisha Bruev - Shutterstock)
d2mvqv2

Na lato 2016 białoruskie sanatoria sprzedały dopiero 70 proc. miejsc. To bardzo mało, bo w ubiegłym roku, w tym samym czasie wykupionych było już 95 proc. ofert. Spośród obcokrajowców białoruskie sanatoria w minionych latach odwiedzali głównie Rosjanie, którzy jednak w warunkach kryzysu zaczęli mniej jeździć za granicę. Również sami Białorusini są coraz słabiej zainteresowani zorganizowanym odpoczynkiem zdrowotnym w swoim kraju.

Władze w Mińsku postanowiły podjąć kroki zaradcze i przyciągnąć turystów z zagranicy. Obecnie trwa uzgadnianie, obywatele jakich krajów będą mogli wjeżdżać na Białoruś bez wiz. Ich zniesienie może nastąpić jeszcze w tym kwartale, czyli przed końcem czerwca. W dokumencie, nad którym prace trwają, ma zostać wskazanych ok. 10-20 krajów, których obywatele będą mogli przyjeżdżać na Białoruś bez wiz. Głównym kryterium będzie brak zagrożenia terrorystycznego.

To nie pierwszy raz, kiedy nasz wschodni sąsiad rozważa ułatwienia wizowe. W 2011 roku planowano obniżenie cen lub całkowite zniesienie opłat. Obecnie rozpatrzenie wniosku o wydanie wizy krótkoterminowej dla obywateli Polski to koszt 25 euro.

Poza Ambasadą Białorusi, która mieści się w Warszawie, w Polsce są także trzy białoruskie konsulaty - w Białej Podlaskiej, Gdańsku i Białymstoku.
IAR/ir/wg

d2mvqv2

Podziel się opinią

Share

d2mvqv2

d2mvqv2