Trwa ładowanie...
d405m4u
Informacja prasowa

Birofilia - Browar Arcyksiążęcy zaprasza

Wielkimi krokami zbliża się największe święto piwoszy, czyli Festiwal Birofilia 2014, który w dniach 20-21 czerwca odbędzie się w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Birofilia - Browar Arcyksiążęcy zaprasza
(http://festiwal-birofilia.pl)
d405m4u

Wydarzenie to jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie. W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw. Bezdyskusyjnym królem degustacji będzie z pewnością Samuel Adams’ Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1000 zł.

Co roku podczas festiwalu organizowany jest Konkurs Piw Domowych – w tym roku odbędzie się jego XII edycja. W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie trunków. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce. W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Festiwalowi Birofilia 2014 towarzyszą dodatkowe działania promujące kulturę piwną. Na facebookowym profilu festiwalu przygotowano konkurs dla wszystkich wielbicieli piwa, którzy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat łączenia piwa z odpowiednim jedzeniem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na festiwal i specjalne warsztaty z foodpairingu, zestawy do profesjonalnego testowania piwa oraz oryginalne szklanki z logo Grand Championa Birofilia 2013.

d405m4u

Podziel się opinią

Share

d405m4u

d405m4u