Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
05-06-2014 11:53

Birofilia - Browar Arcyksiążęcy zaprasza

Wielkimi krokami zbliża się największe święto piwoszy, czyli Festiwal Birofilia 2014, który w dniach 20-21 czerwca odbędzie się w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu.

Birofilia - Browar Arcyksiążęcy zapraszaŹródło: http://festiwal-birofilia.pl
d3gwg2b
d3gwg2b

Wydarzenie to jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie. W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Jedną z głównych atrakcji festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw. Bezdyskusyjnym królem degustacji będzie z pewnością Samuel Adams’ Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1000 zł.

Co roku podczas festiwalu organizowany jest Konkurs Piw Domowych – w tym roku odbędzie się jego XII edycja. W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie trunków. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce. W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

d3gwg2b

Festiwalowi Birofilia 2014 towarzyszą dodatkowe działania promujące kulturę piwną. Na facebookowym profilu festiwalu przygotowano konkurs dla wszystkich wielbicieli piwa, którzy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat łączenia piwa z odpowiednim jedzeniem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – zaproszenia na festiwal i specjalne warsztaty z foodpairingu, zestawy do profesjonalnego testowania piwa oraz oryginalne szklanki z logo Grand Championa Birofilia 2013.

d3gwg2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gwg2b