Trwa ładowanie...
x-news/Storyful

Botswana - hipopotam ściga łódkę

Podczas foto-safari w Botswanie fotograf Craig Clive Jackson zarejestrował kamerą bardzo niebezpieczną sytuację. Motorówkę, którą przemieszczał się po rzece Chobe, zaczął ścigać ogromny hipopotam. Ten majestatyczny i uznawany za najniebezpieczniejsze zwierzę Afryki osobnik pokazał się Craigowi w całej okazałości, prezentując swoją przepastną paszczę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Botswana - hipopotam ściga łódkę
(sergey_uryadnikov_shutterstock)

Podczas foto-safari w Botswanie fotograf Craig Clive Jackson zarejestrował kamerą bardzo niebezpieczną sytuację. Motorówkę, którą przemieszczał się po rzece Chobe, zaczął ścigać ogromny hipopotam. Ten majestatyczny osobnik pokazał się Craigowi w całej okazałości, prezentując swoją przepastną paszczę z kłami.

Ważące od 1500 do 1800 kg hipopotamy nilowe są jednymi z największych *żyjących obecnie ssaków na ziemi. Ich długość może dochodzić do 5 metrów. Zęby u dorosłego samca mogą mierzyć nawet 30 cm. Są to zwierzęta z natury roślinożerne, ale ich żołądek jest przystosowany również do trawienia mięsa. Te olbrzymy bywają bardzo agresywne, zwłaszcza gdy w pobliżu są młode. Są także znane ataki na ludzi. Hipopotamy uznawane są za *najniebezpieczniejsze zwierzęta Afryki.

Przeczytaj także: Hipopotam zabił 13 osób

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot