Trwa ładowanie...
d161fqq

Cabo de Gata-Níjar Natural Park

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Cabo de Gata-Níjar Natural Park usytuowany jest na ogromnej przestrzeni na południowym wybrzeżu Hiszpanii. To idealne miejsce wycieczek z dala od tłumu i hałasu, gdyż na terenie rezerwatu nie ma żadnego kurortu czy typowo turystycznego, przeludnionego hotelu. Można tam spotkać jedynie rdzennych mieszkańców.

Cabo de Gata-Níjar Natural Park – powulkaniczny rezerwat hiszpańskiej przyrody

Rezerwat Przyrody Cabo de Gata w Andaluzji znajduje się już kilka kilometrów na wschód od Almerii. UNESCO skategoryzowało go jako „rezerwat biosfery”. Uznaje się go za jeden z dzikszych i piękniejszych regionów na świecie.

Cabo de Gata-Níjar Natural Park to 45 hektarów skalistego wybrzeża, pomarańczowych i czerwonych płaskowyżów, wąwozów, piaszczystych plaż. Ukształtowała je aktywność wulkaniczna miliony lat wcześniej, stąd pierwotny klimat okolicy o suchym i półpustynnym klimacie. Park Narodowy to doskonała lokalizacja do obserwacji ciekawych gatunków ptaków, takich jak flamingi, orły, sokoły wędrowne, czaple, rybołowy, kuropatwy czy żurawie, a także pluskających się w przejrzystej wodzie delfinów. W parku Cabo de Gata-Níjar żyje 1100 gatunków zwierząt, część z nich jest zagrożona wyginięciem, a porastają go m.in. agawy, kaktusy, karłowate krzaki, pustynne trawy oraz miniaturowe palmy. Przedstawiciele fauny i flory afrykańskiej to także częsty widok w tych okolicach.

Cabo de Gata-Níjar Natural Park - godziny otwarcia i cennik

Na teren Cabo de Gata-Níjar Natural Park można dostać się o każdej porze roku i doby. Nie ma ogrodzeń czy budek z biletami. Do zwiedzania najlepiej jest wynająć samochód (kilkadziesiąt euro za dobę), gdyż odległości są znaczne, a autobusy do Cabo de Gata-Níjar Natural Park raczej nie kursują. Częstym widokiem na terenie rezerwatu są za to motocykliści oraz rowerzyści.

Tereny rezerwatu graniczą z niewielką wioską Nijar. W okolicy znajduje się również miasto San Jose z pięknymi, drobnopiaszczystymi plażami. Warto odwiedzić region dla prawie pustych, nadmorskich przestrzeni i niezapomnianej pamiątki w postaci wspaniałych zdjęć. Oprócz bycia naturalną strefą chronioną przez UNESCO, Cabo de Gata-Níjar Natural Park jest również Specjalnym Obszarem Ochronnym Morza Śródziemnego. Strefa ta obejmuje pas lądu, wybrzeża oraz wody do około 60 metrów głębokości.

d161fqq
Cabo de Gata-Níjar Natural Park
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 3 h 17 minut (bezpośredni), kilkanaście godzin z przesiadkami/ jazda samochodem: około 31 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,23 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Brak biletów

Orientacyjna odległość

2500 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d161fqq
d161fqq
d161fqq