Trwa ładowanie...
d21zuz3

Chciał przepłynąć Dunaj na dwóch beczkach. Cel: Afryka

Ukraińska Państwowa Straż Graniczna Ukrainy zatrzymała Norwega, który chciał przepłynąć Dunaj, by dostać się do Rumunii, a następnie do Afryki. Chciał tego dokonać przy pomocy dwóch beczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dunaj to druga co do długości (po Wołdze) rzeka w Europie
Dunaj to druga co do długości (po Wołdze) rzeka w Europie (Shutterstock.com)
d21zuz3

Mieszkańcy miasta Izmaił w obwodzie odeskim zauważyli pływającą postać na beczkach i poinformowali pograniczników. "Niedoszły podróżnik wyjaśnił, że planował trafić do Afryki drogą przez Rumunię i inne państwa Unii Europejskiej" - podała ukraińska SG.

Jak informuje PAP, Norweg został zatrzymany za próbę nielegalnego przekroczenia granicy. W trakcie przesłuchania okazało się także, że minął czas jego legalnego pobytu na Ukrainie. Ale to nie wszystko. W komunikacie strażnicy poinformowali także, że znaleźli przy mężczyźnie "128 tabletek z substancją zawierającą narkotyki".

Dunaj to druga co do długości (po Wołdze) rzeka w Europie. Przepływa przez 10 krajów: Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Serbię, Bułgarię, Rumunię, Mołdawię i Ukrainę (Chorwacja, Bułgaria, Mołdawia i Ukraina mają dostęp tylko do jednego brzegu). W Rumunii rozbudowaną deltą uchodzi do Morza Czarnego.

d21zuz3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

d21zuz3

Podziel się opinią

Share

d21zuz3

d21zuz3