Trwa ładowanie...

Chiny - szklana kładka w górach Yuntai zamknięta do odwołania

W chińskiej prowincji Henan w 20 września celebrowano otwarcie nowej szklanej kładki na zboczu góry Yuntai, która znajduje się ponad 1000 metrów nad ziemią. Nie zyskała takiego rozgłosu jak najdłuższy szklany most na świecie w Parku Narodowego Shiniuzhai o długości 300 m, który znajduje się w regionie o podobnie brzmiącej nazwie Hunan. To, co wydarzyło się 5 października sprawiło, że to ten pierwszy zaczął być większym obiektem zainteresowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chiny - szklana kładka w górach Yuntai zamknięta do odwołania
(screenshot - AP)

W chińskiej prowincji Henan 20 września celebrowano otwarcie nowej szklanej kładki na zboczu góry Yuntai. Konstrukcja znajduje się ponad 1000 metrów nad ziemią. Nie zyskała takiego rozgłosu jak najdłuższy szklany most na świecie w Parku Narodowego Shiniuzhai, o długości 300 m, który znajduje się w regionie o podobnie brzmiącej nazwie Hunan. To, co wydarzyło się 5 października sprawiło, że o kładce usłyszał świat.

Podczas przechodzenia przez przymocowaną do klifu konstrukcję, jedna z turystek upuściła przez przypadek kubek ze stali nierdzewnej. Poczuła drżenie pod nogami i kiedy pochyliła głowę zauważyła, że znajdująca się pod nią tafla szkła o wielkości ok. 1 m kw. popękała. Kobieta zaczęła krzyczeć, a znajdujący się w pobliżu ludzie popadli w popłoch i próbowali szybko opuścić to miejsce w obawie przed zawaleniem się konstrukcji.

Rzecznik _ Yuntai Mountain Scenic Spot _ potwierdził, że szyba popękała na niewielkim odcinku i że kładka została zamknięta do odwołania. Jak tłumaczy, każda z tafli hartowanego szkła składa się z trzech warstw i jest w stanie utrzymać ciężar do 800 kg. W tym przypadku uległa uszkodzeniu tylko jedna warstwa, a znajdująca się na niej turystka nie była w niebezpieczeństwie i nie było możliwe, aby stała się jej krzywda.

Slot

Incydent miał miejsce podczas trwającego tydzień święta narodowego, kiedy ok. 532 miliony mieszkańców Chin wybierają się w podróż do innych regionów czy za granicę. W górach Yuntai znajduje się największy w kraju wodospad o wysokości 314 metrów.

wg/ik

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot