Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Chorwacja! Najczęściej wybierany kraj przez Polaków na czarter jachtów!

Chorwacja to wymarzony wakacyjny kierunek dla Europejczyków. Już od kilku sezonów również Polacy nie wyobrażają sobie innej destynacji na wakacje i właśnie to miejsce często wybierają na cel podróży. To niemal pewne, że w szczycie sezonu spotkamy Polaków, którzy nad Adriatyk jadą jak do siebie.

Share
Źródło: materiały partnera
dltgvm7

Nawet lokalni restauratorzy i hotelarze wśród ulubionych turystów wymieniają tych z kraju nad Wisłą. Dlaczego Polacy tak chętnie decydują się na czarter jachtu w Chorwacji?

Chorwacja, czyli żeglarski raj

Każdy, nawet najmniejszy zakątek Chorwacji jest wart zobaczenia. To, co odróżnia ten kraj od innych kierunków, to niesamowita różnorodność. Zaczynając od północnego regionu Adriatyku, przez regiony położone bardziej na południe, takie jak Split, aż po malowniczy Dubrownik – widać, że Chorwacja ma naprawdę sporo do zaoferowania. Jej wyjątkowo długie i zróżnicowane wybrzeże, a także zachwycające krajobrazy mogą być gwarantem pokładowych atrakcji. Sama linia brzegowa ma ponad 6 000 kilometrów i obejmuje dokładnie 1 185 wysp. Każda z nich skrywa w sobie uniwersalne piękno, a zdecydowana większość jest bezludna i można się do nich dostać wyłącznie od strony morza. Nieprzypadkowo więc Chorwacja nosi miano "krainy tysiąca wysp". Urozmaicone wybrzeże oraz łagodny klimat, a także widok gór schodzących wprost do morza to elementy, które szczególnie cenione są w żeglarskim świecie.

Gwarancja dobrej pogody

Sezon w Chorwacji jest naprawdę długi i atrakcyjny. W czasie, gdy Polacy wybierają cieplejszą kurtkę i mierzą się z temperaturami w okolicach 10 stopni Celsjusza, to 1 097,8 km od Polski powoli rusza sezon żeglarski. Właściwie już w połowie kwietnia można decydować się na rejs. Chociaż sezon regat zaczyna się już w kwietniu i trwa do października, to właściwy szczyt sezonu, ale także cen za czarter, przypada na okres wakacyjny – a mianowicie na lipiec i sierpień. Poza wiosną również jesień jest w Chorwacji bardzo pogodna i ciepła. Jednak dla wielu najlepszy czas na żeglowanie w tym regionie to: koniec maja i czerwiec. Pogoda jest wówczas bardzo korzystna, wiatry stałe, a szlaki stosunkowo puste. 

dltgvm7

Szeroki wachlarz atrakcji

Podczas pobytu w Chorwacji nie ma szans na nudę. Z roku na rok rośnie liczba dostępnych aktywności. Wśród licznych atrakcji turystycznych Chorwacji warto wyróżnić m.in.: 

✔️ różne odmiany kolarstwa – od szosowego po enduro czy dh, 

✔️ skutery wodne, 

✔️ rafting,  

✔️nurkowanie: snorkeling (z maską, płetwami i fajką) lub scuba-diving (ze sprzętem profesjonalnym),

dltgvm7

✔️ ciekawe trasy wspinaczkowe oraz trasy na piesze wędrówki.

Podróżowanie jachtem dostarcza sporej dawki rozrywki, jednak urozmaicenia w postaci poza-pokładowych aktywności to doskonały wybór dla szczególnie wymagających łowców przygód.

Śródziemnomorski klimat i kuchnia

Nie zapomnieliśmy o jednej z istotniejszych kwestii, która przyciąga Polaków do Chorwacji. Mowa oczywiście o wyjątkowym śródziemnomorskim klimacie. Chociaż Chorwacja jest położona stosunkowo blisko Polski, jej klimat jest zupełnie inny – bardzo łagodny, pełen upalnych i suchych letnich dni, a także deszczowych zim. Ogromna dawka witaminy D, którą można uzupełnić podczas chorwackich wojaży, bardzo przemawia do Polaków, którzy na co dzień mają deficyt promieni słonecznych.

A kuchnia? Co tu dużo mówić – jest doskonała i różnorodna jak sama Chorwacja. Chorwackie wybrzeże i pobliskie wyspy to miejsce, gdzie odnaleźć można świeże, lokalne specjały, zwłaszcza ryby i owoce morza, aromatyczne warzywa i słodkie owoce. Wszystko przygotowane przez tamtejszych kucharzy z sercem i chorwackim temperamentem. Śródziemnomorska kuchnia od lat zachwyca podniebienia polskich turystów i żeglarzy.

dltgvm7

Wynajem jachtu w Chorwacji

Polacy kochają Chorwację. Mimo trudności związanych z COVID-19 wciąż znajdujemy się w czołówce nacji, które najchętniej ją odwiedzają. W 2019, czyli rok przed wybuchem pandemii, ten wakacyjny kierunek obrało ponad milion Polaków. Rok później liczba polskich turystów w Chorwacji wynosiła prawie 700 tys., co było stosunkowo wysokim wynikiem, biorąc pod uwagę narzucane ograniczenia. Tegoroczne statystyki potwierdziły tylko, że mimo podróżniczych komplikacji, nasza miłość do tego regionu nie słabnie. Wręcz przeciwnie! Czarter jachtu w Chorwacji to dla wielu wakacyjny #musthave. Nasza miłosna przygoda z chorwackim wybrzeżem dopiero się rozpoczyna!

Artykuł sponsorowany
dltgvm7

Podziel się opinią

Share
dltgvm7
dltgvm7