Trwa ładowanie...
d1r0bl4

Chorzów - nowe atrakcje w Śląskim Wesołym Miasteczku

Rozbudowa i nowe atrakcje – to plany Śląskiego Wesołego Miasteczka na najbliższe lata. Już w przyszłe wakacje w parku rozrywki w Chorzowie działać będzie największy rollercoaster w Europie Środkowo-Wschodniej. Jakie jeszcze atrakcje planują inwestorzy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chorzów - nowe atrakcje w Śląskim Wesołym Miasteczku
(Marek Hajkovsky)
d1r0bl4

Lech, bo tak będzie się nazywała nowa kolejka górska, która w logotypie będzie mieć białego orła, ma mieć 40 m wysokości i 908 m długości. Jej maksymalna prędkość wyniesie 95 km/h. Przejazd po ekstremalnym torze potrwa 104 sekundy.

W ramach modernizacji parku, od 2017 roku Śląskie Wesołe Miasteczko ma zostać podzielone na sześć stref tematycznych: Magical Mountains (magiczne góry), Magical Village (magiczna wioska), Valley of Dreams (dolina marzeń), Magical Forest (magiczny las), Valley of Adventure (dolina przygów) i Magical Lake (magiczne jezioro).

- W tym sezonie miasteczko odwiedziło już ponad 130 tys. osób. To prawie 18 proc. wzrostu w stosunku do roku poprzedniego – mówi Bohus Hlavaty, prezes Tatra Mountains Resort, firmy zarządzającej parkiem. – Szacujemy, że w roku 2020 obiekt odwiedzi blisko milion osób i to nie tylko Polaków, ale również Słowaków, Czechów, Niemców czy Austriaków.

d1r0bl4

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 roku i jest to najstarszy polski lunapark. Znajduje się na granicy Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, docelowo ma być średniej wielkości parkiem na skalę europejską.

Ilona Raczyńska/wg

d1r0bl4

Podziel się opinią

Share

d1r0bl4

d1r0bl4