Trwa ładowanie...
28-11-2011 16:32

Co nowego ma Nordica?

Marka Nordica stworzona została w roku 1939 we Włoszech. Na początku działalności specjalizowała się mocno w produkcji butów do narciarstwa zjazdowego i biegowego.

Co nowego ma Nordica?Fot: Skiinfo
d4gwfbj
d4gwfbj

Dzisiaj produkuje również narty i szereg różnych akcesoriów. Z produktów tej firmy korzysta wielu utytułowanych narciarzy alpejskich i freeski. Warto zatem zapoznać się z ofertą tej filmy na sezon narciarski 2011/2012.

Również Nordica nie oparła się wprowadzeniu do części swoich produktów technologii rocker. Kolekcje nart na bieżący sezon zostały podzielone na 5 różnych kategorii, których kryterium podziału jest stopień uniesienia środka nart (camber) i dziobu oraz piętki (rocker).

W kilku nartach zaimplementowano technologię Efficent Dynamic Technology (EDT), opracowaną we współpracy z inżynierami z Uniwersytetu w Padwie. Narty wyposażone w tą technologię posiadają przymocowany z przedniej części metalowymi nitami carbonowy panel. Efektem tego narta zostaje poprzecznie usztywniona, co pozytywnie wpływa na precyzję podczas inicjowania skrętów.

Technologia EDT została wdrożona do nart typu racing Fire Arrow 74 EDT XBI CT, Dobermann Spitfire EDT XBI CT oraz Dobermann GS R EDT. W rodzinie produktów Dobermann pojawiły się również narty slalomowe oznaczone SL R i narty Spitfire XBI CT, których dzioby przypominają narty slalomowe, a piętki – gigantowe. Dla zaawansowanych narciarek pojawiają się 2 modele nart: Cinnamon Girl XBI CT i Unknown Legend XBI CT.

d4gwfbj

Nordica posiada również w swojej ofercie osobną grupę nart do All Terrain Freestyle, czyli freestylem na nartach „gdzie popadnie”. Narty charakteryzują się dużym promieniem skrętu i wysoko wschodzącym rockerem. W tej kategorii dostępne są trzy modele nart: Radict, Patron i Soul Rider.

Na nowy sezon Nordica przygotowała jeszcze specjalną grupę nart all mountain o nazwie SideCountry. Grupa ta dedykowana jest dla tych wszystkich, którzy chcą w szczególności jeździć w puchu, nie pozbawiając siebie możliwości przyjemnego szusowania po przygotowanych trasach. Ich lekka konstrukcja sprawia, że są idealne do podchodzenia i ski touru. Firma oferuje 5 modeli wizualnie podobnych do siebie nart, mających jednak różne parametry.

Nordica zaproponowała pod koniec ubiegłego sezonu nowy system mierzenia parametrów butów narciarskich. System ten zakłada pojawienie się trzech właściwości: sztywność – im większa, tym większa ilość siły przenoszona jest na narty, progresywność – im większa, tym większa jest precyzja podczas zginania buta, sprężystość odbicia – im większa, tym możliwe są szybsze skręty i zmiany krawędzi narty.

Dla osób, które przywiązane są do klasycznych oznaczeń Nordica stworzyła specjalne tabele, które bardzo łatwo pomogą wybrać odpowiedni model bez zagłębiania się najnowszą nomenklaturę.

d4gwfbj

Nowa konstrukcja skorupy to motto butów Fire Arrow. Język jest w jednej części i sięga aż do paska velcro. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić na wadze buta, eliminując jedną klamrę. Model posiada więc je trzy, środkowa z nich pochylona jest pod kątem 45 stopni do podłoża, dzięki temu dociska piętę nie obniżając komfortu przedniej części stopy. Wyższe modele buta wyposażone są w technologię EDT, zakładającą usztywnienie spodu buta wkładką ze specjalnego materiału na bazie PCV, dzięki czemu możliwy jest ostrzejszy skręt oraz większe pochylenie. Technologia ta eliminuje efekt „skręcanie się” buta. W technologię EDT wyposażona jest również grupa butów zawodniczych.

Nordia posiada od niedawna również w swojej ofercie buty do nart freeski. Na zdjęciu widać modele o nazwach Ace of Spades oraz Dead Money.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d4gwfbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gwfbj