Trwa ładowanie...

Co z Harcówką i Andrzejówką? Nad kultowymi obiektami wiszą czarne chmury

O tym, co inflacja robi z przemysłem turystycznym, będzie można niebawem napisać książkę. I niestety nie będzie to wesoła opowieść. Wiele przedsiębiorstw czeka ciężka zima. Czy właściciele niektórych obiektów podejmą decyzję o ich zamknięciu?

Share
Oba schroniska czeka trudna zima i szukanie oszczędności Oba schroniska czeka trudna zima i szukanie oszczędności Źródło: Adobe Stock
d2t2myf

Niespokojnie zrobiło się np. wokół kultowych wałbrzyskich schronisk. Temat rzekomej możliwości ich zniknięcia z mapy turystycznej tamtego regionu pojawił się ostatnio w "Dzienniku Wałbrzyskim".

I choć najemcy zapewniają, że ich zamknięcie jest mało prawdopodobne, to może okazać się, że konieczne będzie znaczne ograniczenie ich działalności. Winę za problemy z utrzymaniem obiektów ponoszą inflacja oraz rosnące ceny energii.

d2t2myf

Obroty obiektów spadają, koszty utrzymania wzrastają

Jak twierdził Andrzej Sawicki, najemca schronisk Harcówka i Andrzejówka, obroty obu tych obiektów spadły niemal o połowę. W górę za to znacznie poszły koszty ich utrzymania.

- Praktycznie o 100 proc. To media. A jeżeli chodzi o koszty utrzymania w ogóle, czy ludzi, czy samego budynku to nawet 200 proc. I to nie koniec. Andrzejówka jeszcze się trzyma, natomiast zobaczymy… Prawdopodobnie będziemy musieli ograniczać godziny otwarcia. bo po prostu musimy przetrwać tę zimę - mówił Sawicki w rozmowie z portalem.

Turyści szukają oszczędności

Nie ma co ukrywać, że tegoroczny sezon nie był dla przedsiębiorców zbyt udany. Nadziei na polepszenie nie przynosi też jesień, bo - jak widać - turystów brak również i po sezonie. Drastycznie spadła liczba noclegów oraz atrakcji, które wiązałyby się z dodatkowymi kosztami.

d2t2myf

Przedsiębiorcy drżą ze strachu przed nadchodzącą zimą i starają się minimalizować koszty. Nie wiadomo, w jakim stanie Harcówka i Andrzejówka dotrwają do wiosny. Nie wykluczone, że konieczne będą również zwolnienia.

Turystyka doświadczeń. "Dla nas - mieszczuchów - to jest wielka rozrywka"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t2myf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t2myf