Trwa ładowanie...
17-04-2012 15:44

Cyfrowy album na zdjęcia

Coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia. Popularność i wygoda fotografii cyfrowej spowodowały, że kolekcje zdjęć są gromadzone na twardym dysku komputera.

Cyfrowy album na zdjęciaŹródło: www.geektoys.pl
d23m0jz
d23m0jz

Żeby chwilę powspominać, należy włączyć komputer i przejść do odpowiedniego katalogu. To powoduje, że zdjęcia oglądamy od święta – podczas wizyty znajomych lub rodziny.

A tymczasem nasze ulubione fotografie możemy mieć cały czas przed oczami. Wystarczy przenieść je do cyfrowej ramki, czyli urządzenia elektronicznego służącego do prezentowania zdjęć. Można powiesić ja na ścianie, lub postawić na biurku. Dzięki wbudowanej pamięci wewnętrznej, obsłudze kart pamięci i portowi USB na ekranie ramki pojawiają się nasze zdjęcia, a także filmy. Ramki oferują wiele funkcji obrazu m.in.: obracanie zdjęć, czy pokaz slajdów (efekty przejścia). Oczywiście możemy wybrać także obraz statyczny i wyświetlać jedno, ulubione zdjęcie. Możliwe jest także wgranie podkładu muzycznego.

W ofercie firmy Hama znajduje się wiele typów ramek cyfrowych. Wszystkie zapewniają łatwą obsługę i wyraźny obraz. Różnicuje je wielkość ekranu, jego rozdzielczość i funkcje dodatkowe np. budzik, czy kalendarz. Ma to wpływ na cenę. Najtańsza ramka Hamy pokazująca zdjęcia na 6,5 calowym ekranie w rozdzielczości 800 x 600 punktów kosztuje 149 złotych, a zaawansowana ramka o przekątnej 15 cala i rozdzielczości 1024 x 768 punktów to wydatek rzędu 700 złotych.

d23m0jz

Szczególnie ciekawą propozycją jest ramka cyfrowa z wbudowanym modułem DVB-T firmy Hama. Na wysokiej jakości panoramicznym wyświetlaczu o przekątnej 10,1 cala bez dodatkowych akcesoriów można oglądać cyfrową telewizję. Co ciekawe ważącą 700 gramów ramkę można zabrać ze sobą np. na spacer i na parkowej ławce obejrzeć mecz, czy ulubiony serial. Wbudowany akumulator umożliwia 3 godziny pracy, a wbudowane gniazdo słuchawkowe niezakłócanie spokoju innym. Ramka kosztuje 659 złotych.

Oficjalne wydanie internetowe: http://www.geektoys.pl

d23m0jz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23m0jz