Trwa ładowanie...
d37w5le

Czarna Góra polskim zwycięzcą World Ski Awards 2015

Czarna Góra w Sudetach zdobyła tytuł najlepszego resortu narciarskiego w Polsce. Nagrodę przyznano podczas finału międzynarodowego konkursu World Ski Awards w austriackim mieście Kitzbühel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarna Góra polskim zwycięzcą World Ski Awards 2015
(Fot: Materiały prasowe Czarna Góra)
d37w5le

Ośrodek narciarski Czarna Góra zdobył tytuł Poland's Best Ski Resort 2015. Nagroda w tej kategorii przyznana została po raz pierwszy. – Wyróżnienie naszego kompleksu, w sytuacji kiedy polskie stacje i hotele startują w nim po raz pierwszy, jest dla nas dodatkowym sukcesem. Zwycięstwo pokazuje, że prowadzone od lat inwestycje i rozwój ośrodka doceniają nie tylko narciarze, ale i branża – komentuje Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty, która jest też właścicielem całego ośrodka.

Międzynarodowy konkurs World Ski Awards w Kitzbühel *odbył się już po raz trzeci. W rywalizacji biorą udział ośrodki narciarskie, hotele i operatorzy kolei linowych. W tym roku najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie ogłoszono *Kitzbühel, czyli gospodarza konkursu. Wśród rodzimych laureatów, poza Czarną Górą, znaleźli się jeszcze w kategorii hotel - obiekt Bania Thermal & Ski, a w kategorii hotel butikowy: Hotel ART&SPA Zakopane. World Ski Awards jest częścią organizacji World Travel Awards, która od 22 lat przyznaje nagrody w branży turystycznej.

Ośrodek Czarna Góra zlokalizowany na zboczach góry o tej samej nazwie (woj. dolnośląskie, miejscowość Sienna) tworzy 14 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności i łącznej długości ponad 10,5 km. Cztery trasy posiadają homologację FIS. Zdecydowana większość jest naśnieżana, dzięki czemu sezon narciarski – nawet przy niekorzystnej zimie – trwa od grudnia do marca. Połowa tras jest oświetlana, co sprawia, że w sezonie wysokim ośrodek czynny jest dla narciarzy i snowboardzistów do godziny 22:00. Amatorzy zimowego szaleństwa korzystać mogą z trzech kolei linowych oraz siedmiu wyciągów talerzykowych. Ośrodek od lat rozwija ofertę nauki jazdy dla dzieci i osób dorosłych. W chwili obecnej działają m.in. 4 taśmy BabyLift.

d37w5le

- W sezonie zimowym każdego dnia ośrodek odwiedza 5 tys. turystów. Liczba ta ma szansę szybko się powiększyć, ponieważ w najbliższych latach planujemy kolejne inwestycje, m.in. budowę sześcioosobowej kolei linowej, wieży widokowej na Czarnej Górze oraz parku atrakcji dla dzieci – mówi Haczkiewicz.

Materiały prasowe Czarna Góra/ ik

d37w5le

Podziel się opinią

Share

d37w5le

d37w5le