Trwa ładowanie...
11-06-2015 11:46

Czerwcowe Święto Lizbony – zabawa, muzyka i sardynki

Lizbona, jak i cała Portugalia, jest tegorocznym wakacyjnym odkryciem ze względu na stosunkowo niewysokie jak na Europę ceny, przepiękne widoki, pyszne jedzenie i regionalne wino. Warto więc odwiedzić Lizbonę w czerwcu i wziąć udział w festiwalu św. Antoniego (12/13 czerwca). Przez wielu festiwal uważany jest za najlepszy w Europie.

Czerwcowe Święto Lizbony – zabawa, muzyka i sardynkiŹródło: Turismo de Lisboa, visitlisboa.com
d174nzs

Jak co roku brytyjska firma Post Office Travel Money podliczyła koszyk 8 produktów i usług w najważniejszych turystycznie miejscach i przygotowała zestawienie najtańszych kierunków. Wynika z niego, że w tym roku najbardziej opłaca się jechać do Pragi, a na drugim miejscu – do Portugalii.

Warto więc skorzystać z okazji i wziąć udział w największym portugalskim święcie, jakim jest festiwal lizboński. Trwa on przez cały czerwiec, ale jego kulminacyjny moment przypada na noc z 12 na 13 czerwca, czyli dzień św. Antoniego, patrona Lizbony. Wtedy na ulicach bawią się dosłownie wszyscy mieszkańcy stolicy oraz tysiące turystów, którzy ściągają tu z całej Portugalii.

Lizbończycy przygotowują się do festiwalu przez kilka tygodni – stroją ulice kolorowymi girlandami i lampionami, a przed domami budują stragany, na których w czasie święta będzie można spróbować lokalnych potraw - głównie grillowanych sardynek, _ caldo verde _ (zielonej zupy z jarmużu i ziemniaków, z pikantną kiełbaską), wina i piwa.

d174nzs

Święto rozpoczyna się ceremonią ślubną kilkunastu wybranych przez mera par w Katedrze Najświętszej Maryi Panny (Sé de Lisboa) i w Kościele św. Antoniego. Wszak św. Antoni to również patron małżeństw i ślub tego dnia to marzenie wielu lizbońskich narzeczonych. A potem zabawa przy dźwiękach orkiestr ludowych trwa na ulicach miasta do białego rana. Przez dzielnice Lizbony, głównie Bairro Alto, Alfama, Bica i Mouraria, przechodzą parady i orszaki poprzebieranych mieszkańców.

Najtaniej do Lizbony można dolecieć Wizz Air - ceny biletów lotniczych z Warszawy zaczynają się od 199 zł w jedną stronę.

d174nzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d174nzs