Trwa ładowanie...

Czy bezpiecznie jechać dziś do Paryża oraz odcinkowy pomiar prędkości i udane zakupy online

W pierwszej części programu porozmawiamy o tym, czy jechać tam, gdzie wybuchają bomby i terroryści strzelają do niewinnych ludzi. Postaramy odpowiedzieć również na pytanie, jak ostatnie zamachy i groźba ich powtórzenia zmieni zwyczaje turystyczne ludzi w Polsce i na świecie. Czy miasta takie jak Rzym Paryż, Rzym, Londyn czy Madryt wciąż można bezpiecznie odwiedzać? W #dziejesienazywo zapytamy o to ekspertów ds. terroryzmu dr Krzysztofa Karolczaka z Ośrodka Analiz Politologicznych UW i dr Krzysztofa Liedla.

Share
Czy bezpiecznie jechać dziś do Paryża oraz odcinkowy pomiar prędkości i udane zakupy online
Źródło: S.Borisov / Shutterstock.com
desy8ku

W drugiej części programu porozmawiamy od odcinkowym pomiarze prędkości - niebawem, na 29 odcinkach w całym kraju będzie trzeba bardzo uważać, żeby nie przekroczyć dozwolonej średniej prędkości. Czy będzie bezpieczniej? Jak dokładnie działa ten system i czy kierowcy znajdą sposób, by go oszukać? Zapytamy o to Żanetę Chmielowską, zastępcę dyrektora Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym oraz Andrzeja Grzegorczyka, wiceprezesa Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

desy8ku

Na koniec wybierzemy się na zakupy - do sklepu internetowego. Zbliża się czas, w którym przed ekrany zasiadają osoby rzadko korzystające z tej formy zakupów. Dla nich - ale też dla tych bardziej zaawansowanych kupujących - mamy porady i przestrogi. Jak nie dać się oszukać? Jak rozpoznać podróbki? W studiu będziemy gościć komisarz Agnieszkę Hamelusz z Komendy Głównej Policji oraz Annę Rak, country managera Trusted Shops w Polsce.

desy8ku

Podziel się opinią

Share
desy8ku
desy8ku