Trwa ładowanie...
14-01-2013 15:51

Dalbello dla każdego

Dalbello jest firmą skupiającą się tylko na butach narciarskich. W swojej ofercie posiada niezliczoną ilość modeli w różnych wersjach kolorystycznych. Decydując się na te buty z pewnością znajdziemy coś dla siebie nie tylko pod względem technicznym, ale również kolorystycznym.

Dalbello dla każdegoFot: Szymon Kalinowski
d3nl5l2
d3nl5l2

Znajdziemy w Dalbello serie butów narciarskich podzielonych według umiejętności i preferencji narciarzy. Najbardziej rekreacyjna grupa to Aerro, w której modele posiadają szerokość buta 105mm. Najwyższy model to Aerro 80, gdzie nowością jest skorupa, w której zastosowano technologie podwójnego wtrysku. Dwa materiały o różnej sztywności tworzą jedną lekką konstrukcje, która zapewnia odpowiednią sztywność dla lepszej stabilności w jeździe i kontroli oraz elastyczne części z elementami ułatwiającymi otwieranie i zakładanie buta. Dodatkowo przekłada się to również na żywotność buta, który dłużej wygląda jak nowy. Dla większej wygody but wewnętrzny jest termo formowalny, a dzięki X-Module mamy możliwość poszerzenia objętości w łydce. Następnie dwa modele to 70 oraz najtańszy- Aerro 60, który jest podobny do poprzedników, jednak nie posiada mechanizmu Walk/Ski. Odpowiedniki damskie to seria Aspire. W modelu 80 jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych, a but wewnętrzny jest termo formowalny jak w męskim.
Dwa modele niższe (70 i 50) są już z butem wewnętrznym Super Control, formującym się pod wpływem temperatury nogi, bez potrzeby ich dodatkowego wygrzewania za pomocą specjalnej maszyny. Ta grupa była już dostępna w poprzednim sezonie, ale została zmieniona skorupa na technologie podwójnego wtrysku, co widać również wizualnie – dolna część buta jest matowa, co zapobiega rysowaniu.

Serią dla lepiej jeżdżących jest męski Axion i damska Raya o szerokości buta 103mm. Najwyższy model męski to Axion 11, gdzie zastosowano nowoczesne klamry F-500, które ułatwiają zapinanie buta. Dodatkowo znajdziemy tutaj oczywiście canting i specjalistyczne podbicie pięty. Wszystkie buty z tej serii mają wkładki termo formowalne - najwyższy posiada system Trufit Comp, a niższe mają Trufit Sport. We wszystkich modelach Axion zastosowano również regulacje twardości. Niższy model to Axion 9, który również posiada nowe klamry F-500, ale dodatkowo jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Odpowiedniki damskie to Raya 11, gdzie nowością jest zastosowanie 3 klamer. Ma to na celu ułatwienie obsługi. Jest to konstrukcja Cabrio design, dzięki której wystarczą tutaj tylko trzy klamry. Środkowa bardzo dobrze trzyma pietę, a dolna zastępuję dwie klamry, które mamy standardowo. Mamy jeszcze dwa modele Raya 9 i najniższy Raya 7- różnią się między sobą zastosowanym tworzywem. Raja 7 ma jednobarwne, a Raja 9 i 11 maja
transparentne tworzywo przeźroczyste, przez które widać grafikę na bucie wewnętrznym.

Trzecia seria są to buty bardziej sportowe, o szerokości 100mm w modelu męskim i 99mm w modelu damskim. Jest to nowa konstrukcja. Najwyższy model to Viper Strike z flexem 130, dla dobrze jeżdżących narciarzy. Następnie w dwóch kolorystykach mamy Viper 10 o flexie 100 – są to buty bardzo dobrze dopasowane. Dodatkowo znajdziemy jeszcze Viper 8 w dwóch wersjach kolorystycznych. Wszystkie buty z tej serii mają buta wewnętrznego z możliwością termo formowania. Buty dla Pań to Mantis 12, Mantis 10 i 8 w dwóch kolorach. Modele różnią się między sobą przede wszystkim zastosowaniem buta wewnętrznego o innej twardości. Wszystkie mają canting.

Na koniec mamy grupę sportową - Scorpion. Najwyższy model Scorpion z 150 flex, posiada homologacje Federacji Narciarskiej (FIS) i jako jedyny ma szerokość 95mm. Jest to but bardzo twardy, przeznaczony do wyczynu. Następnie mamy modele Scorpion 130 i 110, które są już szerokie na 98mm. 110 występuję w dwóch wersjach kolorystycznych. Jest dodatkowa seria dla kobiet - Scorpion 105.

d3nl5l2

Oczywiście Dalbello nie zapomina o narciarzach pozatrasowych. Znajdziemy tutaj serie butów freestylowych Il Moro T, z zastosowaniem typowo zawodniczym, sygnowane przez Tannera Halla. Model najwyższy ma wymienne języki oraz wkładki zmieniające twardość. Są jeszcze Rampage, Boss i rekreacyjne buty Voodoo. Jeżeli chodzi o buty freeridowe topowym modelem jest Kr Two PRO, z zastosowaniem nowych klamer F-500, z flexem 130. Wersja damska to Kr Two Kryzma i Chakra. Warto również wspomnieć o butach do Turingu. Wprowadzone rok temu serie znalazły uznanie na rynku, gdyż dostały medal na targach ISPO w Monachium i na targach w Kielcach, za bardzo niewielka wagę.

Więcej informacji znajdziecie na: www.dalbello.it

d3nl5l2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nl5l2