Trwa ładowanie...
09-08-2016 11:03

Dębki - idealne miejsce na rodzinne wakacje

Dębki to niewielka kaszubska miejscowość nad Morzem Bałtyckim. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Piaśnicy, na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Letnisko słynie głównie z plaży, która zdecydowanie należy do czołówki najpiękniejszych w naszym kraju. To, co ją wyróżnia, to duża szerokość – sięgająca miejscami ponad 100 metrów i drobny, jasny piasek. Od zabudowań dzieli ją 300-metrowy odcinek lasu oraz niewysokie wydmy. Wielkim autem miejscowości jest jej położenie wśród pięknych lasów, które są idealnym miejscem na spacery.

Dębki - idealne miejsce na rodzinne wakacjeŹródło: screen
d2o31i7
d2o31i7

Dębki to niewielka kaszubska miejscowość nad Morzem Bałtyckim. Położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Piaśnicy, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wizytówką letniska jest plaża, która zdecydowanie należy do czołówki najpiękniejszych w naszym kraju. To, co ją wyróżnia, to jej szerokość, sięgająca miejscami ponad 100 metrów, a także drobny, jasny piasek. Od zabudowań dzieli ją 300-metrowy odcinek lasu oraz niewysokie wydmy.

Jeszcze kilkanaście lat temu wieś była utożsamiana z trochę odciętym od świata miejscem, gdzie latem odbywają się całonocne imprezy na plaży, które przyciągają rzesze młodych ludzi. Jednak w ostatnich latach pola namiotowe zastępują coraz częściej pensjonaty i domki letniskowe. Jest tu też coraz więcej barów, restauracji i atrakcji turystycznych. Kolejna ważna zmiana - przyjeżdża tu wiele rodzin z dziećmi, które przyciąga tu piękno okolicy. Jak rodzice w ciekawy sposób mogą organizować swoim pociechom czas? O tym dowiecie się w materiale wideo.

d2o31i7

Warto wspomnieć, że Dębki słyną także z plaży naturystów, która znajduje się za rzeką Piaśnicą i ciągnie przez kilka kilometrów w kierunku Białogóry. Tak więc aby móc opalać się nago, trzeba przejść spory kawałek. Ma to swoje plusy - nie zagląda tu zbyt wielu ciekawskich, a i nie ma obawy o to, że dzieci przez przypadek trafią na tę plażę.

Jeżeli dla kogoś woda w Bałtyku jest zbyt zimna, to może wykąpać się w rzece, której temperatura jest o kilka stopni wyższa. Ciekawostką jest, że Piaśnica wpływa do morza, a położenie jej ujścia ciągle się zmienia. Plaża w Dębkach jest strzeżona na odcinku ok. 100 m. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wodny i plażowy oraz posilić się i ugasić pragnienie w jednym z punktów gastronomicznych.

Warto wspomnieć, że w okresie międzywojennym granica polsko-niemiecka biegła wzdłuż rzeki Piaśnicy, a w miejscowości znajdował się posterunek straży granicznej. Dębki były wtedy najdalej na zachód położoną miejscowością polskiego wybrzeża.
Wojciech Gojke/ir

d2o31i7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o31i7