Trwa ładowanie...
d4h5v4i
IAR

Detroit zostanie zrównane z ziemią

Amerykańskie miasto Detroit, słynące jeszcze kilkanaście lat temu z przemysłu samochodowego, w dużej części zostanie zrównane z ziemią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Detroit zostanie zrównane z ziemią
(, Licencja Creative Commons, flickr.com)
d4h5v4i

Metropolia ta jest teraz symbolem światowego kryzysu. W ubiegłym roku lokalne władze musiały ogłosić jej bankructwo. Ludzie masowo wyjeżdżają z Detroit.

Na wielkich obszarach stoją opuszczone domy. Z tego powodu władze wprowadziły w życie specjalny program i cenę wielu nieruchomości ustalono na kwotę jednego dolara. Chętnych jednak nie było. Niszczejące pustostany trzeba więc usunąć. Zespół powołany przez prezydenta Baracka Obamę opracował plan działań. Na początek wyburzonych zostanie czterdzieści tysięcy budynków. Na razie nie wiadomo ile łącznie zostanie zrównanych z ziemią. Wstępnie koszty operacji są szacowane na 850 milionów dolarów.

Projekt jest jednym ze sposobów wyciągania *Detroit *z gospodarczej zapaści. Jego populacja zmniejszyła się w ostatnich latach o ponad połowę i wynosi teraz niecały milion.

d4h5v4i

Detroit, niegdyś drugie najbogatsze miasto USA i symbol amerykańskiej potęgi przemysłowej, w lipcu 2013 roku ogłosiło upadłość. To największe tego typu bankructwo w historii Stanów Zjednoczonych. Gigantyczne miasto-widmo straszy pustymi dzielnicami, fabrykami oraz kościołami i powoli staje się osobliwą atrakcją turystyczną. Pasjonatów fotografii i eksploratorów nie przeraża nawet wysoki wskaźnik przestępstw.

Powolny upadek miasta ma także swoje inne, bardziej urokliwe oblicze. Dawna fabryka "Forda" została przerobiona na bogato zdobiony teatr. Obecnie znajduje się tu garaż, a ludzie zostawiający swoje auta mogą wciąż podziwiać stiukowe ozdoby i freski, które z trudem opierają się upływowi czasu. Teraz, podobnie jak inne budynki przeznaczone do zburzenia, może przestać istnieć.

Zobacz na własne oczy, jak wygląda raj na ziemi!

Oto europejska kraina prosto z bajki

d4h5v4i

Podziel się opinią

Share

d4h5v4i

d4h5v4i