Trwa ładowanie...
18-06-2013 09:00

Dni Mikołajek - już wkrótce!

Jak co roku w ostatni weekend czerwca Mikołajki obchodzą swoje święto. Tradycyjne wodowanie Króla Sielaw to kulminacyjny punkt odbywającego się co roku w sezonie letnim święta miasta. Tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru – Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Atrakcji nie zabraknie przez trzy dni ostatniego, czerwcowego weekendu.

Dni Mikołajek - już wkrótce!Źródło: UMiG Mikołajki
d1dpzg1
d1dpzg1

Świętowanie rozpocznie się w piątek (28 czerwca) tuż po godzinie 18.30 na scenie rozstawionej na urokliwym Placu Wolności w centrum Mikołajek. Zobaczymy występy zaprzyjaźnionych grup muzyczno–tanecznych z miast partnerskich, jak i młodzież z Centrum Kultury „Kłobuk”.

Następnie, o godzinie 20.00 na scenie pojawi się gwiazda muzyki młodzieżowej – Mrozu z zespołem. Po godzinnym koncercie zabawa będzie trwała nadal. Razem z Radiem Planeta Centrum Kultury organizuje konkurs „Beat Me”, w którym do późnych godzin nocnych rywalizować będą najlepsi DJ klubowi.

Rybkę na zdrowie
Po raz szósty na Placu Wolności w sobotni poranek (29 czerwca) będzie można spróbować kulinarnych rybnych przysmaków. Mazurski Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie” to także konkursy, w których rywalizować będą m.in. kucharze najlepszych restauracji z regionu. Nie zabraknie też wyzwań z nagrodami dla publiczności. Równolegle odbywać będzie się Dzień Rybaka organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze”.

Nad wszystkim czuwa Król Sielaw
Kulminacyjny punkt obchodów święta miasta to wodowanie Króla Sielaw. Poprzedzi go parada jednostek pływających, która od lat robi wrażenie na obserwujących. Biorą w niej udział łodzie różnych gabarytów, a nad całością czuwają ratownicy wodni oraz służby mundurowe. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni.

d1dpzg1

Po godzinie 23.00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznych Dni Mikołajek. Maciej Maleńczuk *z zespołem *Psychodancing. Artysta uważany jest za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich muzyków.

Również niedziela upłynie pod znakiem muzyki. Na Placu Wolności wystąpi nie tylko młodzież z mikołajskich szkół, ale także lokalne zespoły prezentujące swoją twórczość i covery znanych artystów.

d1dpzg1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dpzg1