Trwa ładowanie...
07-03-2011 12:53

Do Alta Pusteria nie tylko na narty

Odkryj Alta Pusteria z lotu ptaka dzięki balonom i paralotniom, wypróbuj sanki i rakiety na zaśnieżonych szczytach.

Do Alta Pusteria nie tylko na nartyFot: sxc.hu
dylhhq4
dylhhq4

Konsorcjum Turystyczne Alta Pusteria w sezonie zimowym 2010/2011 proponuje zobaczenie gminy Alta Pusteria z dwóch różnych perspektyw. Można to zrobić z ziemi, poprzez ekscytujące wędrówki na rakietach śnieżnych po licznych trasach narciarskich, zjazdy na sankach, oraz wspinaczki na kryte ścianki. Dla chcących zmienić perspektywę z żabiej na ptasią, czekają loty paralotnią (nowość 2010) lub balonem. Latać można w Dobiacco przez cały rok.

Kolejną atrakcją regionu jest zjazd na sankach po stoku Croda Rossa w Sesto. Ma on 5 km długości, jest osiągalny po półtoragodzinnym spacerze lub dziesięciominutowej jeździe wyciągiem. Należy wyruszyć z Prati di Croda i dotrzeć do stacji w dolinie Sesto/Moso. Nocne szaleństwo na sankach możliwe jest w Après Ski w każdy czwartek między 20.00 a 22.00.

Dla miłośników spacerów w Alta Pusteria przez całą zimę odśnieżane są szlaki. Wśród nich znajdują się trasy zdrowotne o długości dostosowanej do osób o zróżnicowanych predyspozycjach fizycznych – od czterdziestominutowych po trzygodzinne.

dylhhq4

Godzinna, mało uczęszczana trasa wiedzie z małego miasteczka Ferrara di Braies do gospodarstwa Moserhof, jednego z najpiękniejszych miejsc doliny. Z kolei rozpoczynając spacer w Ponticello (1500 m n.p.m.) dojdzie się do Prato Piazza (2000 m n.p.m.). Jest to najwspanialszy płaskowyż Południowego Tyrolu położony w Parku Naturalnym Fanes-Senes-Braies.

Zakładając rakiety śnieżne można zwiedzić liczne chaty góralskie w okolicach Sesto: Rifugio Coltrondo, Alpe di Nemes, Malga Klammbach. Cztery i pół godziny spaceru zajmie odbycie trasy przez Val Fiscalina, Bagni w San Candido lub Lago di Braies (jezioro w Braies).

Paralotnie i balony umożliwią Państwu podziwianie przepięknych krajobrazów Alta Pusteria z lotu ptaka. Miejsce startu paralotni jednoosobowej lub dwuosobowej jest otoczone szczytami górskimi. Przelot balonem ze startem w Dobbiaco będzie dostępny przez cały rok. W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji lub zrobienia rezerwacji polecamy kontakt: Alexander Strobl, tel. 0474 972458.

Dla wielbicieli wspinaczki wybudowano siłownię DolomitArena w Sesto, oraz największą we Włoszech siłownię na Nordic Arena w Dobbiaco, które wyposażone są w liczne ścianki wspinaczkowe, idealne nie tylko na brzydką pogodę.

dylhhq4

Aby wybrać hotel w miejscowości, do której się Państwo wybierają, należy wejść na stronę internetową Konsorcjum Turystycznego Alta Pusteria.
Ceny noclegu w hotelu zamykają się w przedziale od 43 euro do 103 euro za osobę, w zależności od terminu (cena zawiera dwa posiłki dziennie). W rezydencji, apartamencie lub gospodarstwie agroturystycznym cena za nocleg wynosi od 30 do 80 euro za osobę.

Consorzio Turistico Alta Pusteria (Konsorcjum Turystyczne Alta Pusteria) jest jednostką, która łączy biura turystyczne gminy Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa, Braies i Konsorcjum Narciarskie Sextner Dolomiten – Alta Pusteria. Konsorcjum zostało założone w 1993 roku przez gminę Bolzano. Zajmuje się promowaniem obszaru oraz koordynowaniem działalności turystycznych doliny. Współpracuje również z Circuito Dolomiti Nordicski, posiadającym największą w Europie bieżnię narciarską oraz z innymi władzami wojewódzkimi i regionalnymi. Konsorcjum kieruje Alfred Prenn.

dylhhq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dylhhq4