Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
06-11-2015 12:59

Dubaj - przelot największego samolotu pasażerskiego świata w towarzystwie ludzi

Pilocie samolotu A380 linii Emirates oraz duet Jetman Dubai dali niesamowity pokaz, poprzez który zaprezentowali ogromny postęp lotnictwa. Odbył się on nad wyspą Palm Jumeirah oraz wzdłuż linii horyzontu Dubaju z wieżowcem Burdż Chalifa w tle. Precyzja prowadzących największy pasażerski samolot na świecie i duetu Yvesa Rossy’ego oraz Vince’a Reffeta, wyposażonych w skrzydła napędzane silnikami odrzutowymi, zapiera dech w piersiach.

Share
Dubaj - przelot największego samolotu pasażerskiego świata w towarzystwie ludziŹródło: Materiały prasowe
d4591ox

Piloci samolotu A380 linii Emirates oraz duet Jetman Dubai dali niesamowity pokaz, poprzez który zaprezentowali ogromny postęp lotnictwa. Odbył się on nad wyspą Palm Jumeirah oraz wzdłuż linii horyzontu Dubaju z wieżowcem Burdż Chalifa w tle. Precyzja prowadzących największy pasażerski samolot na świecie i duetu Yvesa Rossy’ego oraz Vince’a Reffeta, wyposażonych w skrzydła napędzane silnikami odrzutowymi, zapiera dech w piersiach.

Pokazany na filmie lot w szyku może wyglądać niepozornie, jednak jego planowanie wymagało wielu wysiłków, a w szczególności skupienia na kwestiach bezpieczeństwa. Zgodnie ze starannie przygotowaną choreografią pokazu, największy na świecie samolot pasażerski wzniósł się na wysokość 1200 metrów i wykonał dwa kręgi oczekiwania. Wtedy do A380 dołączył duet z Jetman Dubai - doświadczeni piloci i operatorzy najmniejszego skrzydła napędzanego silnikami odrzutowymi - którzy wyskoczyli z helikoptera unoszącego się nad samolotem na wysokości 1500 m. Najpierw duet pilotów leciał po obu stronach A380, następnie przeleciał na jedną stronę samolotu i na koniec odłączył się od niego.

d4591ox

Pokaz, w którym uczestniczy człowiek i maszyna, w pełni ukazuje magię i piękno latania, wyczynu, który nieco ponad sto lat temu wydawał się być poza ludzkim zasięgiem. Jest to również dowód tego, jak bardzo ludzkie wizje i ambicje pozwalają przekraczać granice lotnictwa. Tak widowiskowy pokaz lotniczy jest czymś niespotykanym, jednak został on pod każdym względem szczegółowo przygotowany i wypróbowany na symulatorach lotu, aby przewidzieć wszystkie możliwe zdarzenia. W ciągu ostatnich trzech miesięcy linie Emirates oraz zespoły Jetman z dużym zaangażowaniem pracowały nad planem i koordynacją każdego szczegółu projektu.

W trakcie pokazu największym zagrożeniem dla pilotów Jetman były turbulencje powstające za tym największym na świecie samolotem pasażerskim. W celu zminimalizowania ryzyka, pozycje skrzydeł pilotów zostały starannie wyznaczone, aby ominęli oni obszary turbulencji oraz uniknęli bezpośredniego kontaktu z substancjami wydobywającymi się z odrzutowego silnika A380.

A380 stał się samolotem wzorcowym, dzięki swojej efektywności operacyjnej, najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz zredukowanemu poziomowi hałasu i ograniczonemu śladowi środowiskowemu. Samolot ten nadal cieszy się ogromną popularnością wśród pasażerów.

d4591ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4591ox
d4591ox