Trwa ładowanie...
23-02-2011 11:34

Dzieci kochają zimę, czyli I Puchar Misia Stramusia w Zakopanem

W niedzielę 20 lutego 2011 r. trzy łagodne stoki Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal opanowały dzieci. Najmłodsi amatorzy nart wraz z rodzicami przybyli na pierwsze otwarte zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Misia Stramusia. Imprezę zorganizowała Szkoła Narciarska STRAMA.

Dzieci kochają zimę, czyli I Puchar Misia Stramusia w ZakopanemFot: Szkoła narciarska Strama
d19efyl
d19efyl

W pierwszej edycji Pucharu Misia Stramusia wzięło udział ponad 250 dzieci z całej Polski w wieku od 4 do 12 lat. Każde dziecko zostało przyporządkowane do odpowiedniej kategorii wiekowej w podgrupach dziewczynek i chłopców. Młodzi narciarze rywalizowali o jedno z trzech miejsc na podium w każdej z kategorii, organizator zdecydował jednak, że główne nagrody obejmą po 6 dzieci z najlepszym wynikiem w każdej grupie. Nagrody otrzymali jednak nie tylko zwycięzcy. Każde dziecko, które wzięło udział w zawodach otrzymało upominek, dyplom oraz medal za odwagę i sportową postawę.

Młodych zawodników wraz z rodzicami dopingował najwierniejszy kibic – maskotka Miś Stramuś, dobrze znany już wszystkim dzieciom, biorącym udział w szkoleniach narciarskich szkoły STRAMA. „Dzieci rywalizowały i świetnie się bawiły. Nie było widać tremy ani stresu – Miś Stramuś rozładowywał wszelkie napięcia” – mówi Katarzyna Strama, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i właścicielka szkoły. Przed startem pluszowy bohater wraz z instruktorami poprowadził rozgrzewkę dla dzieci i nauczył je podstawowych ćwiczeń, które pozwoliły im dobrze przygotować się do zjazdów. Miś Stramuś towarzyszył dzieciom przez całe zawody wspierając je i mocno trzymając kciuki. Uroczyście zainaugurował on również zawody wykonując pierwszy zjazd po slalomie gigancie.

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dodatkowych – najmłodsi amatorzy zimowego szaleństwa mogli bawić się wraz z animatorami w zimowym ogródku, a także wziąć udział w dodatkowych zabawach narciarskich, podczas których „zdobywali sprawności” i punkty, które mogli później wymienić na atrakcyjne nagrody. Dekoracja zwycięzców zaś została zakończona wspólnym zdjęciem pamiątkowym wszystkich uczestników zawodów.

d19efyl

Puchar Misia Stramusia wpisuje się w działania szkoły narciarskiej STRAMA objęte wspólnym hasłem „Dzieci na nartach”. Szkoła posiada w swych szeregach wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w nauce jazdy na nartach dla najmłodszych. W tym roku wystartował również przygotowany przez szkołę, pierwszy w Polsce autorski program szkolenia dzieci „5 odznak Misia Stramusia”. Został on stworzony na podstawie bogatego doświadczenia instruktorów i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do tego zimowego sportu.

Więcej informacji na temat Pucharu Misia Stramusia oraz oficjalne wyniki zawodów, można uzyskać na stronie internetowej szkoły:www.strama.szkola.pl lub pisząc na adres szkola@nosal.pl.

d19efyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19efyl