Trwa ładowanie...
27-12-2010 09:59

Dzieci na nartach, czyli Puchar Misia Stramusia

Nadeszła upragniona zima i sezon narciarski rozpoczął się na dobre. Dzieci już cieszą się na myśl o feriach i zimowym szaleństwie

Dzieci na nartach, czyli Puchar Misia StramusiaFot: Szkoła narciarska Strama
d3qydfa

Szkoła narciarska STRAMA z Zakopanego specjalizująca się m.in. w szkoleniu najmłodszych amatorów nart, przygotowała w tym roku specjalne wydarzenie – otwarte zawody narciarskie dzieci o Puchar Misia Stramusia.

Zawody odbędą się 20 lutego 2011 roku w Zakopanem na terenie Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal. W Pucharze Misia Stramusia mogą wziąć udział wszystkie dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Każde dziecko zostanie zakwalifikowane do odpowiedniej dla siebie grupy wiekowej. Młodzi narciarze będą rywalizować o jedno z trzech miejsc na podium w każdej z kategorii. Dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody. „Serdecznie zapraszamy na zawody wszystkie chętne dzieci. Planujemy wiele atrakcji dodatkowych – chcemy, aby to wydarzenie było świętem dzieci i dostarczyło im wielu fantastycznych przeżyć i emocji, które są nieodłącznym elementem uprawiania wspaniałego sportu, jakim jest narciarstwo” – mówi Katarzyna Strama, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i właścicielka szkoły narciarskiej STRAMA.

Dzieci startujące w zawodach wraz z rodzicami będzie dopingować najwierniejszy kibic – maskotka: Miś Stramuś. Znany jest on już wszystkim dzieciom biorącym udział w szkoleniach narciarskich szkoły STRAMA. Przed startem pluszowy bohater wraz z instruktorami i opiekunami poprowadzi rozgrzewkę dla dzieci oraz nauczy je podstawowych ćwiczeń, które pozwolą dobrze przygotować się do zjazdów i uniknąć ewentualnych kontuzji. Miś Stramuś będzie towarzyszyć dzieciom i mocno trzymać za nie kciuki, a przede wszystkim wprowadzi przyjazną atmosferę zabawy.

d3qydfa

Puchar Misia Stramusia wpisuje się w działania szkoły narciarskiej STRAMA objęte wspólnym hasłem „Dzieci na nartach”. Szkoła posiada w swych szeregach wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w nauce jazdy na nartach dla najmłodszych. „Szkolenie małych dzieci, to wielkie wyzwanie. Nie znajdują w nim zastosowania treningowe techniki dla dorosłych, a wręcz przeciwnie – nauka odbywa się poprzez zabawę i rywalizację, najlepiej w grupie rówieśników o podobnych umiejętnościach” – mówi Katarzyna Strama.

W tym roku wystartował przygotowany przez szkołę narciarską STRAMA, pierwszy autorski program szkolenia dzieci w jeździe na nartach. Został on opracowany na podstawie wieloletniego doświadczenia instruktorów i wypływa z potrzeby przekazywania najmłodszym pasji do tego zimowego sportu. Wraz z rozpoczęciem sezonu narciarskiego 2010/2011 ruszyły pierwsze przygotowane specjalnie dla najmłodszych, kursy w ramach Klubu Misia Stramusia.

W Klubie Misia Stramusia mile widziane są wszystkie dzieci – te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem i te, które chcą doskonalić nabyte już umiejętności. „Narciarstwo to nie tylko sport, ale także sposób poznawania świata. Dziecka nigdy nie należy do niczego zmuszać, można je jedynie zachęcać i motywować. Główną przyczyną powstania programu dla najmłodszych była nasza chęć zaszczepienia dzieciom pasji do nart, którą sami czujemy na co dzień. Chcieliśmy, aby maluchy miały szansę przekonać się, jak wspaniałym sportem jest narciarstwo. Naturalną konsekwencją było także przygotowanie Pucharu Misia Stramusia. Podczas zawodów dzieci spędzają razem czas i świetnie bawią się w grupie, ale także poznają sportowego ducha rywalizacji” – dodaje Katarzyna Strama.

Więcej informacji na temat Pucharu Misia Stramusia oraz zapisów, można uzyskać pisząc na adres szkola@nosal.pl.

d3qydfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qydfa