Trwa ładowanie...
na śniegu
28-10-2011 07:33

European Ski of the Year przyznana Blizzardowi

Najbardziej prestiżowa nagroda za innowacyjność w branży sportów zimowych trafia do Blizzarda - nagrodzony zostaje model COCHISE z technologią Flip Core.

European Ski of the Year przyznana BlizzardowiFot: Skiinfo
d3gu1yz
d3gu1yz

Po spektakularnym zwycięstwie na targach ISPO 2010, gdy Blizzard zdobył European Ski Award za innowacyjność i bezkompromisową jakość narty R-Power FS, austriacki gigant po raz drugi otrzymuje złoto za najbardziej odkrywczy produkt roku w kategorii „narty – sprzęt”. Panel ekspertów był pod wrażeniem Technologii Flip Core, użytej w całej serii Free Mountain. Z jej pomocą Blizzard na nowo zdefiniował kształt rockera, który ostatnimi czasy przyciąga sporą uwagę wśród amatorów jazdy na nartach.

Werdykt panelu: _ „Dla potrzeb ewolucji rockera Blizzard użył technologii Flip Core, by doprowadzić konstrukcję narty do perfekcji. Blizzard Cochise zapewnia użytkownikowi produkt z najwyższej półki i mnóstwo radości z jazdy na każdym terenie.” _

Dyrektor marketingu i sprzedaży Blizzarda, Thomas Zettler, komentuje: „Nagroda European Ski Award jest dla nas niezwykle ważna. Zdobycie jej dwa razy z rzędu przekonuje, iż rozbudowa działu rozwoju i technologii w Mittersill była dobrym posunięciem i krokiem naprzód. Czołowe stanowiska obsadzone są przez najlepszych ludzi z branży, co przekłada się na produkcję doskonałej jakości nart”.

d3gu1yz

Technologia Flip Core
W sercu serii nart Free Mountain leży nowa technologia Flip Core. Idea? Drewniany rdzeń umieszczony jest odwrotnie, tworząc naturalne wygięcie. Kształt Naturalnego Rockera jest od samego początku wbudowany w konstrukcję narty i nie wymaga dodatkowego wprasowywania. Tak uformowana narta prowadzi się doskonale zarówno w puchu, jak i na przygotowanym stoku. Użycie drewna bambusowego zapewnia lekkość, a także niespotykaną wcześniej stabilność.

Narta Blizzard Cochise
Zaprojektowana jako wszechstronny freerider. Połączenie 108 mm w talii z kształtem Naturalnego Rockera sprawia, iż Cochise prowadzi się łatwo na różnego rodzaju terenie. Projektanci Blizzarda, wraz z freeriderami Bjornem Hereggerem i Erikiem Zellerem, z powodzeniem wdrożyli ideę wszechstronnej jakości i wydajności, tworząc dzieło innowacyjne i doskonałe.

d3gu1yz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gu1yz