Trwa ładowanie...
d24yvr4

Ferie na Słowacji - dlaczego warto?

Słowacja to idealny pomysł dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie spędzą ferie. Na amatorów białego szaleństwa i nie tylko czeka tu wiele atrakcji, m.in. Uniwersjada, wieczory wrażeń, adrenalinowa trasa saneczkarska, atrakcje dla dzieci i tropikalne imprezy w Tatralandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferie na Słowacji - dlaczego warto?
(Fot: © rcaucino - Fotolia.com)
d24yvr4

Dobre warunki narciarskie podczas ferii w Tatrach Niskich i Wysokich są zagwarantowane. Dbają o to snowmasterzy oraz ponad 550 urządzeń do naśnieżania oraz kilkadziesiąt ratraków. Obecnie w ośrodkach u naszych południowych sąsiadów jest od 30 cm do nawet 100 cm śniegu i zapowiadane są dalsze opady. Na najwyższej i najbardziej ekstremalnej trasie w Tatrzańskiej ŁomnicySiodełku jest ponad 100 cm naturalnego śniegu. W Tatrach Wysokich czynne jest 9 km tras narciarskich – w Tatrzańskiej Łomnicy, Strbskim Plesie oraz w Starym Smokovcu. W ośrodku w *Jasnej pod Chopokiem *czynne jest ponad 30 km tras narciarskich i 19 wyciągów. Otwarte są trasy na Zahradkach, Kosodrevinie, Otupne, Bielej Puti i Srdiecko. Kolejki czynne są codziennie od godziny 8.30 do 15.30. Kasy i wypożyczalnie otwierane są pół godziny wcześniej. Ceny noclegów kształtują się od 20 do 100 euro (85 - 423 zł), a skipassy można kupić w kwocie od 37 euro (156 zł). Warto korzystać z oferty pakietowej, obejmującej np. nocleg z
wyżywieniem, skipassy. Co istotne, zniżki nawet do 20 proc. można uzyskać, korzystając z zakupów online. - Zamierzamy w ciągu dwóch miesięcy ferii w Polsce i na Słowacji zorganizować dziesięć różnych imprez w czterech miejscach. Taka oferta skusi i małych, i dużych amatorów białego szaleństwa - zapowiada Zuzanna Fabianowa z Tatry Mountain Resorts.

Zacznie się na sportowo

Pierwsza impreza rusza już 24 stycznia w Strbskim Plesie w Tatrach Wysokich. Tam rozpocznie się Zimowa Uniwersjada, po raz pierwszy rozgrywana w Hiszpanii i na Słowacji. Na Słowacji odbędą się zawody w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, biathlonie i biegach narciarskich.

d24yvr4

Kolejny weekend w Tatrach Wysokich to Tatry Ice Master 2015 – światowe mistrzostwa w rzeźbach lodowych. Rozgrywane już po raz trzeci, przyciągają najlepszych rzeźbiarzy i publiczność, która na żywo śledzi wyczyny wirtuozów. Zawody odbędą się tradycyjnie w Starym Smokovcu, na Hrebienku, w dniach 31 stycznia – 1 lutego.

Do Jasnej pod Chopokiem zapraszamy na ekstremalny i adrenalinowy freeride. To właśnie tutaj w dniach 27 lutego – 1 marca odbędzie się światowa edycja Freeride World Tour. Ponad 100 zawodników światowej elity będzie pokonywać freeridowe strefy na południowej stronie Chopoka. Adrenaliny i świetnych widoków nie zabraknie, a każdy, kto zakocha się w tej dyscyplinie, może skorzystać z usług Tatry Motion i wspólnie z przewodnikiem ruszyć na podbój zimowego świata.

Królestwo relaksu dla dzieci i dorosłych

Specjalną ofertę na ferie przygotowała też Tatralandia. Rezerwując pakiet aqua&ski, mamy do dyspozycji nieograniczone możliwości korzystania z kilkunastu basenów, zjeżdżalni, saun dla dorosłych i biosoauny dla dzieci. Poza tym skibusem dostaniemy się do ośrodka w Jasnej, gdzie czeka 46 km tras i 30 wyciągów. - Liczba atrakcji i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu powoduje, że ośrodek w Jasnej oceniany jest niezwykle wysoko w prestiżowych rankingach World Ski Resort, The Best Ski Resort czy w polskich mediach – dodaje Zuzanna Fabianova. – To najbliższy Polakom ośrodek w prawdziwie alpejskim stylu z cenami o 30 proc. niższymi niż w Austrii, Francji czy Hiszpanii.

d24yvr4

Autor: skisherpa

d24yvr4

Podziel się opinią

Share

d24yvr4

d24yvr4