Trwa ładowanie...
22-11-2013 08:13

Festiwal snowboardowy GO*POW all about snow

Miłośnicy snowboardu będą mieli okazję w wyjątkowy sposób rozpocząć sezon 2013/2014. 30 listopada we Wrocławiu odbędzie się bowiem pierwsza edycja festiwalu GO*POW all about snow. To wydarzenie unikatowe, gdyż pozwala spojrzeć na deskę z bardzo różnej strony.

Festiwal snowboardowy GO*POW all about snowFot: GO*POW all about snow
drtkvt4
drtkvt4

GO*POW to konkurs filmowy, warsztaty i wykłady, pokazy jibbingu, strefa wystawiennicza najnowszego sprzętu, pokazy filmowe w kinie Nowe Horyzonty oraz impreza w klubie Bezsenność, którą uczestnicy tradycyjnie powitają zimę.

GO*POW all about snow to festiwal, który za główny cel stawia sobie promowanie „kultury śniegu” oraz dobrej zabawy, jaką jest jazda na desce. – Snowboarding jest dla nas ważną, a czasami najważniejszą częścią życia. W swojej różnorodności łączy nas wszystkich. To jednocześnie pasja, sport, zabawa, praca lub droga rozwoju. Każdy pojmuje i uprawia go na swój sposób – mówi Marcin Jellinek, pomysłodawca i organizator festiwalu. – Poprzez kulturę śniegu rozumiemy wszystko co dzieje się wokół deski, a więc sztukę filmową, fotografię, wiedzę teoretyczną i praktyczną, aspekt sportowej rywalizacji oraz wspólne spędzanie czasu. Podczas GO*POW postaramy się zaprezentować z tego jak najwięcej, aby zarażać naszą pasją innych – dodaje.

Festiwal otworzy cykl warsztatów, które rozpoczną się o godz. 10:30 w klubie Bezsenność. Zajęcia w dwóch salach poprowadzą m.in. dr Piotr Kunysz z wrocławskiej AWF, Marcin Kin – fotograf Red Bulla, Maciek Niebudek i Dariusz Żak – specjaliści od konserwacji sprzętu z TOKO Polska oraz wielu innych. W trakcie gdy zapisani wcześniej uczestnicy festiwalu będą pogłębiać swoją wiedzę w dużej sali klubu każdy, kto tylko interesuje się snowboardem będzie miał okazję obejrzeć nowości sprzętowe na zbliżający się sezon oraz wziąć udział w konkursach i promocjach przygotowanych przez wystawców. W ciągu dnia nie zabraknie także samej jazdy na desce – przed klubem, w Pasażu Niepolda ustawiona zostanie strefa jibbingowa Elementary, na której będzie można spróbować swoich sił w starciu z ustawionymi na śniegu przeszkodami.

O godz. 17:00 uczestnicy zbiorą się w kinie Nowe Horyzonty, gdzie rozpocznie się część filmowa GO*POW. Na dużym ekranie wyświetlone zostaną filmy snowboardowe, wśród których zobaczymy m.in. zapierający dech w piersiach freeride’owy Out N About, pełen ciężkiego ulicznego klimatu Busit, najnowszą polską produkcję WHAT A BIGOS, ewolucje dziewczyn z Lipstick Production w ich najnowszym Boobilicious oraz inne ciekawe produkcje. Na miejscu obecni będą także niektórzy twórcy filmów, którzy opowiedzą o kulisach ich powstawania. W trakcie przeglądu filmowego zostaną wręczone nagrody zwycięzcom GO*POW Video Challenge – konkursu na krótkie, amatorskie filmy snowboardowe. Finaliści odbiorą nagrody w kategorii Nagroda Publiczności, Nagroda Jury oraz Najlepszy Rider. – Konkurs ma na celu wyłowienie talentów na polskiej scenie, zarówno filmowców, jak i riderów – mówi Jellinek – Wiele bardzo zdolnych osób nie ma możliwości zaprezentowania swoich dokonań szerszej grupie odbiorców i mamy nadzieję, że my im tę możliwość
damy.

Po kinowym popołudniu uczestnicy przeniosą się ponownie do Bezsenności, gdzie rozpocznie się ostania część GO*POW, czyli afterparty. Imprezę rozkręcać będą DJ-e Red Bulla – Prescot i Novicky, a jej scenariusz napiszą już sami festiwalowicze.

Więcej informacji na: www.gopofestival.pl

drtkvt4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drtkvt4