WP
Miasta
18-12-2007 (08:39)

Flinta, Steczkowska i Cugowski zaśpiewają o Euro 2012

Kraków jako jedyne miasto w kraju ma już swoje hasło, logo, a nawet piosenkę stadionową na Euro 2012, zagrzewającą polską drużynę do walki. Premierę bojowego hymnu zaplanowano na wtorek. Pod Wawelem zaśpiewają go Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta i Piotr Cugowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Krakowianie nie tracą sportowego ducha. Choć stuprocentowej pewności, że będą gościć najlepsze piłkarskie drużyny Europy, nie mają, przygotowania do Euro idą pod Wawelem pełną parą. Miasto wyłożyło już z własnej kieszeni ok. 77 tys. złotych na kampanię promocyjną \"Kraków GO!\".

Hasło na Euro wymyślili urzędnicy magistratu, logo wykonała agencja reklamowa (za 7 tys. złotych), słowa do piosenki stadionowej napisał Jacek Cygan, muzykę skomponował Robert Janson, a zaśpiewają największe polskie gwiazdy (wszystko będzie kosztować 70 tys. zł).

Słowa hymnu trzymane są w wielkiej tajemnicy. Udało nam się jednak dowiedzieć, że piosenka ma trzy zwrotki i zawiera ukłon w stronę kibiców Wisły - cytat z hymnu Białej Gwiazdy \"Jak długo na Wawelu Zygmunta bije dzwon, tak długo nasza Wisła zwyciężać będzie wciąż\". Choć to sportowa piosenka, nie zabraknie w niej wątków miłosnych.

WP

Melodia, jak zapewnia jej autor, łatwo wpada w ucho i na pewno spodoba się pod Wawelem. Izabela Helbin, dyrektorka magistrackiego biura ds. promocji i marketingu miasta, dodaje, że hymn poderwie cały stadion i na pewno przyniesie szczęście sportowcom.

Justyna Steczkowska, Ewelina Flinta i Piotr Cugowski po raz pierwszy wykonają hymn dziś podczas aukcji charytatywnej. Dlaczego wśród wykonawców nie ma żadnego krakusa? _ Chcieliśmy ich zaprosić. Niestety nie udało się dopasować terminów _ - tłumaczy Izabela Helbin.

Pierwotnie śpiewać mieli między innymi Grzegorz Turnau, Janusz Radek i Marcin Daniec. Ten ostatni wciąż nie może odżałować, że to nie jego głos będzie zagrzewać piłkarzy. _ Serce mi krwawi _- mówi znany satyryk i zapalony kibic krakowskiej Wisły. _ Jestem zły i szybko mnie to uczucie nie opuści, bo chodziło o wsparcie futbolowego Krakowa. _ Daniec, podobnie jak i cała podwawelska społeczność, nie wyobraża sobie, żeby Kraków odegrał rolę wyłącznie rezerwowego zawodnika mistrzostw. - _ Musimy tu przyciągnąć kibiców z całej Europy, choćby hipnotyzując ich piosenką _- dorzuca artysta.

Kibice krakowscy już zacierają ręce. Pomysł piosenki niezmiernie im się spodobał. _ Hymn na pewno podtrzyma zawodników na duchu, a napisany specjalnie na Euro 2012 zagrzeje też nasze miasto do walki o organizację finałów na krakowskich stadionach _- nie wątpi Andrzej Szyszka, od lat kibicujący Cracovii. Decyzję o tym, czy w Krakowie odbędą się mecze Euro, podejmie UEFA za kilkanaście miesięcy.

WP

Krzysztof Sakowski

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP