Trwa ładowanie...
d34rbaf
Informacja prasowa

Fuerteventura - wyspiarskie skarby

Jest jedną z najchętniej odwiedzanych wysp hiszpańskich i jedną z najsłynniejszych Wysp Kanaryjskich. Skąd takie zainteresowanie leżącą o niemal 1000 km od brzegów Hiszpanii Fuerteventurą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fuerteventura - wyspiarskie skarby
(Visit Fuerteventura)
d34rbaf

Niezwykła wyspa czeka!
Wielka odległość nie jest żadnym problemem dla tych, którzy chcą spędzić urlop na Fuerteventurze. Dzięki licznym ofertom last minute i takim organizatorom, jak BeeFree każdy miłośnik wyspiarskich atrakcji może udać się na odległą wyspę. Czy warto odbyć tak długą podróż? Jakimi atrakcjami może powitać turystów ta wyspa? Piękne plaże, pustynne krajobrazy oraz klimat, który najlepiej świadczy o bliskości Afryki – oto najbardziej charakterystyczne cechy tej wyspy. Jak mogą spędzić tu urlop spragnieni słońca i wypoczynku turyści?

Corralejo: raj dla spragnionych wypoczynku
Dla turystów, którzy na Wyspy Kanaryjskie wybierają się głównie ze względu na możliwość wypoczynku na plaży i uprawiania sportów wodnych, Corralejo może okazać się miejscem idealnym. Ta miejscowość ma dwa oblicza. Z jednej strony jest to nowoczesny kurort, z drugiej – tradycyjna wioska rybacka, o której przypominają zabudowania pozostawione w sąsiedztwie ośrodków wypoczynkowych. Naturalne walory wypoczynkowe oraz urządzony z myślą o turystach okazały park wodny są podstawą sukcesu w świecie turystyki. To kurort atrakcyjny nie tylko dla miłośników zabawy, ale i dla osób ceniących sobie piękno przyrody. Bez wątpienia zachwycić może pobliski park narodowy, którego wizytówką są piękne wydmy. To one są symbolem Fuerteventury i jej najpiękniejszą ozdobą.

La Oliva: kolonialne miasto i jego skarby
Kolonialne miasto La Oliva to kolejny punkt na mapie wyspy, którego w czasie wędrówek po Fuerteventurze nie można pominąć. Ciekawa zabudowa oraz cenne zabytki z czasów kolonialnych pozwalają poznać historię i kulturę Wysp Kanaryjskich. Goszcząc w tym mieście warto zwiedzić miejscowe Muzeum Sztuki Kanaryjskiej, dzięki któremu każdy turysta może poszerzyć swą wiedzę na temat tego wyjątkowego archipelagu. Ci, którzy chcą potraktować to miasto jako bazę wypadową dla dalszych wycieczek, znajdą tu nie tylko dobre warunki pobytu, ale i wiele atrakcji w okolicy. Jedną z największych ciekawostek jest zamek El Toston z początków XVIII wieku. Budowla ta wznosi się w pobliżu miejscowości El Cotillo, której dodatkowym walorem są wspaniałe plaże.

Miłośnicy kolonialnej architektury, wypoczynku nad morzem i sportów wodnych na tej wyspie z pewnością nudzić się nie będą. Tu, na piaszczystej Fuerteventurze, można miło spędzić czas w gronie najbliższych i rozkoszować się widokiem potężnych wydm.

Materiał powstał we współpracy z BeeFree.

d34rbaf

Podziel się opinią

Share
d34rbaf
d34rbaf