Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Gdańsk Biega 2014 - ostatnie dni rejestracji

25 października br. po raz szósty gdańszczanie pobiegną w najbardziej rodzinnej imprezie biegowej w Polsce. Gdańsk Biega to przedsięwzięcie, które promuje aktywność w każdym wieku, a że biegać każdy może, pokazały poprzednie edycje, w tym rekordowa zeszłoroczna, w której udział wzięło 4500 osób.
Share
Gdańsk Biega 2014 - ostatnie dni rejestracji
Źródło: Materiały prasowe
d46tdwz

O biegu
Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Nowością jest to, że w tym roku biegniemy w sobotę, a nie jak poprzednio, w niedzielne popołudnie. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km. Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

W Gdańsk Biega każdy, kto dobiegnie do mety, jest zwycięzcą. Nie obowiązuje klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych. To jest kluczowy wyróżnik tej imprezy i to właśnie decyduje o jej popularności wśród gdańszczan.

Miasteczko biegowe
W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W Miasteczku Biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę dietetyka. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe zabawy pod okiem profesjonalnych animatorów. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli bezpłatnie wykonać sobie zdjęcia w fotokabinie, by przesłać je przyjaciołom i znajomym.

d46tdwz

Biegające VIP-y
W Gdańsk Biega od lat uczestniczą:
Adam Korol - mistrz olimpijski we wioślarstwie,
Iwona Guzowska- była kickboxerka, a obecnie posłanka na Sejm,
Piotr Myszka- mistrz świata w windsurfingu,
Tomasz Czubak- rekordzista Polski w biegu na 400 metrów.

Imprezę jak co roku poprowadzi sprawdzony team- Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski.

Finał Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska
Podczas sobotniego biegu swój finał będzie miało też Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy tego projektu od kilku miesięcy rywalizują w biegach na terenie gdańskich dzielnic, a 25 października pobiegną już bez pomiaru czasu po brzeźnieńskiej plaży.

Rejestracja
Aby wystartować w Gdańsk Biega 2014 należy wypełnić formularz na stronie www.gdanskbiega.com. Rejestracja jest bezpłatna. Organizatorzy przygotowali łącznie 4000 specjalnych pakietów startowych. Będzie można je odbierać w terminie 22 – 24 października (środa-piątek) - w godz. 15:00 – 20:00 w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody m.in. rejsy Stena Line, sprzęt elektroniczny, wejściówki do klubów Calypso Fitness i wiele innych. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć zdanie konkursowe: _ „Bieganie to dla mnie…” _ Pula nagród- 20 000 zł.

Rejestracja uczestników trwa do 19 października.

d46tdwz

Podziel się opinią

Share
d46tdwz
d46tdwz