Trwa ładowanie...
15-06-2015 09:33

Gwarkiada - reaktywacja słynnej imprezy w Złotym Stoku

W Złotym Stoku w dniach 26-27 czerwca 2015 roku odbywać się będzie impreza plenerowa, połączona z promocją turystyki Dolnego Śląska, o nazwie GWARKIADA.

Gwarkiada - reaktywacja słynnej imprezy w Złotym StokuŹródło: Gwarkiada
datxntv

Jest to reaktywacja dużej imprezy, która odbywała się w Złotym Stoku w latach 1999-2002, opartej na 1000-letniej tradycji górniczej poszukiwania złota i produkcji arszeniku. GWARKIADA *obecnie będzie wydarzeniem unikatowym na skalę województwa oraz kraju. Wyjątkowość wydarzenia polega na tym, że GWARKIADA łączy w sobie zarówno organizację imprezy plenerowej, która ma na celu rozrywkę, oraz promocję turystyki. *Nie ma w Polsce drugiej tego typu imprezy.

Promocja, o której mowa, będzie miała miejsce przez dwa dni GWARKIADY *i formą będzie podobna do targów turystycznych. W dobie internetu, tradycyjny rodzaj promocji jest coraz bardziej wypierany, stąd należy szukać innych, nowatorskich rozwiązań. Do *Złotego Stoku rocznie przybywa ponad 160 tysięcy turystów. Podczas imprezy będą mieli okazję zapoznać się z najciekawszymi atrakcjami Dolnego Śląska by w przyszłości zaplanować urlop pełen wrażeń.

W dalszej perspektywie GWARKIADA stanie się sztandarową imprezą Dolnego Śląska jeżeli chodzi o dobrą zabawę i promowanie walorów turystycznych regionu.

datxntv

Podczas tegorocznych obchodów wszyscy będą mogli skorzystać z programu wielu koncertów, w tym gwiazdy na skalę kraju, jaką jest Mezo. Prowadzącym imprezę będzie szeroko znany Tomasz Lenard, pseudonim „Emeryt”, którego znamy jako wspaniałego muzyka, fotoreportera oraz prowadzącego eliminację do Woodstocku.

Nie zabraknie wspaniałych widowisk: odbędą się pokazy sztucznych ogni oraz laserów, które pojawią się na tle 100-metrowego złotostockiego kamieniołomu, który stanowi część największego Parku Linowego w Polsce.

Dzięki współpracy nawiązanej ze Stowarzyszeniem TURYSTYCZNA TRZYNASTKA, podczas obchodów, będzie można skorzystać ze „skarbnicy” wiedzy o atrakcjach turystycznych całego Dolnego Śląska.

„TURYSTYCZNA TRZYNASTKA” to stowarzyszenie działające na Dolnym Śląsku, które skupia w sobie największe i najciekawsze atrakcje turystyczne województwa takie jak: Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie, Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Zamek Grodno, Zamek Książ, Sztolnie Walimskie, Podziemne Miasto Osówka, Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim, Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, Zoo Wrocław, Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku, Hala Stulecia oraz Park Narodowy Gór Stołowych.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski, patronem medialnym objęła nas Wirtualna Polska, natomiast opieką medialną TVP Wrocław.

datxntv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datxntv