Trwa ładowanie...
07-10-2011 16:46

Imprezowa zima w Dolinie Stubai

Szaleństwa na snowboardzie w parku śnieżnym Moreboards Stubai Zoo, paradowanie po białej hali w dirndl - słynnym stroju alpejskiej góralki, czy doznania kulinarne podczas wieczoru smakosza „Dine & Wine” na wysokości 2900 metrów – w Dolinie Stubai zima będzie gorąca, nawet gdy temperatura spadnie poniżej zera!

Imprezowa zima w Dolinie StubaiFot: stubai.at
dc485zt
dc485zt

W Dolinie Stubai wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżający się sezon zimowy. Juz na początku października znów zabrzmi hasło: „Jazda na stok!” Oprócz niezapomnianych narciarskich przeżyć przez całą zimę czekają na gości liczne imprezy i rozrywki apres-ski.

*„Królestwo śniegu“ zaprasza narciarzy już od września *
Lodowiec Stubai, specjalnie dla wszystkich tych, którzy nie mogą doczekać się wyjazdu na narty, rozpoczyna sezon zimowy dużo wcześniej niż inne regiony. W zależności od pogody można szusować już od połowy lub końca września. Królestwo śniegu oferuje 110 kilometrów tras obejmujących wszystkie stopnie trudności, od szlaków dla zawodowców, aż po wygodne trasy dla rodzin i początkujących. Snowboardzistom mnóstwo emocji dostarczy sportowa zabawa w parku śnieżnym Moreboard Stubai Zoo.

W przerwach od białego szaleństwa nowa restauracja samoobsługowa Eisgrat oferuje gościom prawdziwe rozkosze kulinarne. Działa tu położona najwyżej na świecie manufaktura makaronów. Narciarze-smakosze cenią sobie także wykwintną restaurację z obsługą kelnerską „Schaufelspitz“.

dc485zt

W szkółce BIG Family Ski-Camp na zboczach lodowca, dzieci pod profesjonalną opieką mogą rozpocząć narciarską przygodę. Zjeżdżalnia linowa Flying Fox na Gamsgarten zapewnia atrakcje w przestworzach, a w stacji Pieps A.R.T. (avalanche rescue training) odbywają się zajęcia szkoleniowe w zakresie poszukiwania osób zasypanych przez lawinę z użyciem detektorów i sond.

Karnet na trasy narciarskie i inne atrakcje
Wspaniałe zjazdy na trasach o łącznej długości 21 kilometrów oferuje rejon narciarski Schlick 2000, położony wysoko nad miejscowością Fulpmes. Najdłuższy zaśnieżony zjazd w całej dolinie znajduje się właśnie na tym terenie. Dopełnienie oferty stanowi teren treningowy dla dzieci oraz liczne schroniska i gospody. Dzięki doskonałym trasom carvingowym rodzinny ośrodek narciarski Serlesbahnen koło Mieders oraz Elfer Bergbahn w Neustift czynią z jazdy na nartach czystą przyjemność. Dużym powodzeniem cieszą się również wędrówki na rakietach śnieżnych, biegi narciarskie, nordic walking, skitouring i jazda na sankach. Dziewicza przyroda tego regionu fascynuje wędrowców i daje im nowe siły i energię do codziennego życia. Szczególnie w zimie skrzący się bielą krajobraz i niezliczone, ośnieżone szczyty górskie tworzą atmosferę spokoju, z dala od pośpiechu i stresu.

Najlepsza oferta dla dzieci
W Dolinie Stubai panują idealne warunki do wypoczynku w gronie najbliższych. Przewodnik narciarski ADAC już dwa razy z rzędu przyznał temu miejscu nagrodę dla najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach. W wymienionych czterech ośrodkach dużo uwagi poświęca się udogodnieniom skierowanym specjalnie do najmłodszych. W szkółce narciarskiej BIG Family Ski-Camp na lodowcu Stubai albo w Ronny´s Kinderland w regionie narciarskim Schlick 2000 troskliwie i w atmosferze zabawy, maluchy poznają podstawy narciarstwa. Dolina Stubai wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin. Dlatego specjalnie dla nich stworzono niezwykłą ofertę: dzieci w wieku poniżej dziesięciu lat będące w towarzystwie jednego płacącego rodzica mogą korzystać bezpłatnie ze wszystkich wyciągów na terenie doliny.

Imprezy na rozpoczęcie sezonu zimowego
Już na początku sezonu 2011/12 w Królestwie Śniegu zapowiadają się 2 dni w iście gorącym klimacie. 15 i 16.10.2011„O’zapft is“ – „Odszpuntowane“ – otwarcie sezonu zimowego w stylu święta piwa, któremu towarzyszyć będzie prawdziwy Oktoberfest na wysokości 3000 metrów, z tradycyjnym odszpuntowaniem beczki, białymi kiełbaskami, preclami i muzyką. Obsługa jak zawsze wystąpi w niebiesko-białych bawarskich barwach. O jak najlepszą zabawę w festynowym stylu przy skocznych dźwiękach muzyki rodem z Oktoberfest, zadbają: zespół Gaudiblosn z Monachium i znana didżejka DJane Gitta Saxx.

dc485zt

Podczas MOREBOARDS Stubai Premiere III w dniach od 21 do 23.10.2011 snowboardziści i amatorzy freeskiingu zaprezentują swoje umiejętności w parku śnieżnym Moreboards Stubai Zoo. Na gości czekają takie atrakcje jak zawody z udziałem międzynarodowych sław, testowanie sprzętu narciarskiego producentów znanych marek oraz szampańska zabawa w dolinie na licznych imprezach.

SportScheck Gletscher Testival, największe w Alpach testowanie sprzętu sportowego, odbędzie się po raz 24 na Lodowcu Stubai w dniach od 3 do 6.11.2011.

Na odwiedzających czekać będzie około 3 600 produktów związanych ze sportami zimowymi, prezentowanych przez ponad 40 ekspertów i wystawców. Każdy z nich będzie można przetestować, od odzieży i plecaków poprzez buty narciarskie, aż po narty, deski snowboardowe i kijki. Specjaliści ze szkoły turystyki górskiej i narciarstwa SportScheck Berg- und Skischule by Vivalpin odpowiedzą przy tym na wszystkie pytania dotyczące sprzętu. Oferowane będą różnego rodzaju warsztaty na temat techniki jazdy na nartach i bezpieczeństwa na stoku. Każdy będzie mógł wziąć udział w skokach na 14 m kickerze i wygrać nagrodę pieniężną w wysokości 2000 euro. W sobotę wieczorem po raz pierwszy zawodowcy z drużyny freeski z Chiemsee wykonają pokaz skoków bezpośrednio na placu Neustifter Dorfplatz. 18-metrowa skocznia wyrzuci ich na ogromną poduszkę powietrzną. Od godz. 21.00 ruszy zabawa GletscherTestival-Party w Neustift z muzyką na żywo.

Gletscher Testival będzie sygnałem do rozpoczęcia sezonu zimowego oraz zabawy na imprezach SportScheck. Od 17 do 19 lutego 2012 miłośnicy śniegu i mocnych wrażeń przeżyją prawdziwą przygodę na górnej stacji kolejki Schaufeljoch.

dc485zt

Na wysokości 3.210 metrów uczestnicy pierwszego biwaku SportScheck BiwakCamps rozbiją namioty i spędzą całą noc na mrozie. Impreza ta będzie prowadzona przez przewodników górskich SportScheck Berg- & Skischule by Vivalpin.

W dniu 10.12.2011 otwarcie sezonu zimowego świętować będzie region narciarski Schlick 2000. Na obozach SAAC Basic Camps w dniach 12 i 13.11.2011 oraz w dniach 28 i 29.4.2012 w ramach dwudniowych szkoleń w zakresie postępowania w razie zejścia lawiny licencjonowani przewodnicy górscy i instruktorzy narciarscy będą informować o zagrożeniach i zasadach właściwego zachowania w terenie.

W dniach od 3 do 5.2.2012 lodowiec Stubai wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających smakoszy. Podczas imprezy Dine & Wine na gości czekać będzie bowiem „haute cuisine” (kuchnia na wysokim poziomie) w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo na wysokości aż 2.900 metrów, połączona z najlepszymi winami, których wyborem zajmie się słynna znawczyni tego trunku Paula Bosch. 21.2.2012 Dziecięce Święto Śniegu w BIG Family Ski-Camp jak co roku zaoferuje małym gościom ciekawy, barwny program.

W dniach od 24 do 26 lutego 2012 na Freeride & Freeheel Festival spotkają się mistrzowie freeridingu i telemarku z całej Europy. Festiwal zapewni uczestnikom emocjonujące atrakcje, od nocy filmowej po kompleksowe testy sprzętu i warsztaty. 25 lutego 2012 po raz pierwszy zorganizowany zostanie wyścig freeriderów w stylu „big mountains”, czyli zjazd poza utrzymanymi szlakami z bramkami kierunkowymi. Będą mogli wziąć w nim udział zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Na wysokości 3.000 metrów na zbiórce do startu spotkają się uczestnicy wyścigu - pasjonaci freeridingu, snowboardingu i telemarku, żeby wspólnie rzucić się do szaleńczego zjazdu w dolinę. Będą musieli przy tym pokonać około 1.000 metrów różnicy wysokości. Po wyścigu jego zwycięzcy zostaną uhonorowani nagrodami i rozpocznie się wielkie świętowanie w miasteczku Neustift. Na imprezie pod nazwą Land der Berge Skitouren-Event, która odbędzie się w dniach 16-17.3.2012 na lodowcu Stubai, spotkają się wszyscy narciarze zafascynowani skitouringiem, nową szybko
rozwijającą się dyscypliną sportu.

dc485zt

Ci bardziej doświadczeni i ci, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności będą mogli przetestować najnowszy sprzęt do uprawiania tego rodzaju narciarstwa.

W ciągu dwóch dni, do dyspozycji gości udostępniona będzie niemal cała paleta dostępnych na rynku nart skitourowych, wiązań, kijków, butów i dodatkowego wyposażenia renomowanych producentów. Po uprzednim fachowym dopasowaniu sprzętu i akcesoriów możliwe będą krótkie wypady touringowe prowadzone przez przewodników górskich, dostosowane do poziomu umiejętności ich uczestników, jak również test sprzętu na szlaku. Zajęcia warsztatowe na temat bezpieczeństwa przybliżą sposób posługiwania się detektorami lawinowymi i przygotują uczestników do kolejnych atrakcji touringowych.

Więcej informacji na: www.stubai.at

dc485zt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc485zt