Trwa ładowanie...
d4mbujw

Indie - atak słonia-złodzieja

Dla pary turystów, próbujących zrobić sobie selfie ze słoniami w indyjskim Parku Narodowym Bandipur, nierozsądne zachowanie skończyło się wyjątkowym zdarzeniem. Rozdrażniona słonica wyciągnęła trąbą przez okno samochodu torebkę i pożarła jej zawartość. Świadkom udało się uwiecznić sytuację na filmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indie - atak słonia-złodzieja
(screen)
d4mbujw

Dla pary turystów, próbujących zrobić sobie_ selfie _ selfie ze słoniami *w indyjskim *Parku Narodowym Bandipur, nierozsądne zachowanie skończyło się wyjątkowym zdarzeniem. Rozdrażniona słonica wyciągnęła trąbą przez okno samochodu torebkę i pożarła jej zawartość. Świadkom udało się uwiecznić sytuację na filmie.

Jak opowiadały osoby, które widziały całe zajście, samochód jadący malowniczą drogą przez dżunglę zatrzymał się, gdy pojawiła się przed nim słonica z młodym. Turyści wyszli z auta i zaczęli robić sobie zdjęcia ze zwierzętami. Matkę rozdrażnił prawdopodobnie błysk lampy w aparacie, ruszyła więc na parę. Ludziom udało się jednak schować w samochodzie. – Byłem na sesji w Bandipur, gdy zauważyłem ten dziwny incydent – powiedział Banglore Mirror fotograf Austin Cherpuzha. – Parze udało się uciec do samochodu, jednak mieli otwarte okna. Zobaczyłem jak słonica podchodzi, wkłada do auta trąbę, po czym wyciąga damską torebkę i wrzuca ją sobie do paszczy – dodaje.

d4mbujw

Turyści odjechali, zapewne szczęśliwi, że stracili jedynie zawartość torby. Jak mówią przedstawiciele parku, to nie pierwszy raz, kiedy turyści prowokują agresywne zachowania zwierząt. Problem rośnie w siłę, mimo tego że strażnicy upominają każdą wjeżdżającą na teren parku osobę, żeby nie wysiadała z auta i nie zbliżała się do zwierząt. Postawiono nawet tablice przypominające o zakazie, z ostrzeżeniem o treści: „Poważne konsekwencje będą wyciągane wobec winowajców”. Niestety chęć zrobienia sobie popularnego _ selfie _ z mieszkańcem dżungli jest dla wielu silniejsza niż zdrowy rozsądek.

d4mbujw

Podziel się opinią

Share
d4mbujw
d4mbujw