Trwa ładowanie...
10-03-2013 14:44

Irlandia Północna - z Westport do Londonderry

Podróżując z Westport do Londonderry, raczej nie planuj czasu przejazdu po drodze jest tyle ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Działaj spontanicznie i daj się poprowadzić Irlandii.

Irlandia Północna - z Westport do LondonderryŹródło: wikipedia.org by Niallio77, licencja Creative Commons 3.0, 2.5, 2.0 oraz 1.0
d2bgama
d2bgama

Nastrojony wspaniała muzyka rozbrzmiewająca w pubie Matta Malloy’a w Westport rusz w kierunku Benbulbena - dziwacznego płaskowyżu ze szczytem gładkim jak stół. U jego podnóża spoczął na małym cmentarzu jeden z najwspanialszych irlandzkich poetów William Butler Yeats. Rozejrzyj się wokoło jadąc przez Sligo, w wierszach poety rozpoznasz te pagórki, wodospady, zakręty dróg.

Zmęczyła Cię podróż? Może zrelaksuje Cię kąpiel w morskich wodorostach? A jeżeli zawsze marzyłeś by zasiąść przy kole garncarskim to koniecznie wybierz się do manufaktury porcelany w Bellek.

Twój bagaż to w większości wędki? Niestety jak już dotrzesz do jezior Fermanagh to długo stąd nie wyjedziesz, wspaniały krajobraz, toń wody i taaakie ryby - temu trudno się oprzeć.

Zanim, zaczniesz podziwiać mury miejskie Londonderry rozegraj jeszcze partyjkę golfa, w końcu nie wszędzie można znaleźć pole gdzie dołek jest niemal na krawędzi klifu.

d2bgama
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bgama