Trwa ładowanie...
10-09-2014 09:28

Izrael - duże straty w turystyce

Izrael liczy straty po wojnie w Gazie. Trwający 50 dni konflikt z Hamasem spowodował znaczne straty w turystyce. Izraelskie ministerstwo turystyki rozpoczęło kampanię, która ma zachęcić zagranicznych gości do powrotu do Ziemi Świętej.

Share
Izrael - duże straty w turystyceŹródło: peretzp, Licencja Creative Commons, flickr.com
d1hccwp

Wojna w Strefie Gazy przypadła na wakacyjny szczyt sezonu turystycznego. Konflikt zbrojny rozpoczął się 8 lipca, ale już wcześniej w *Jerozolimie *i na *Zachodnim Brzegu *panowała napięta atmosfera po zabójstwie trzech izraelskich nastolatków i spaleniu żywcem palestyńskiego nastolatka. Już wtedy spadła liczba turystów odwiedzających Izrael.

Dodatkowo, w czasie wojny, większość zachodnich linii lotniczych na kilka dni odwołała loty do Tel Awiwu, obawiając się ataków rakietowych na samoloty ze strony Hamasu. Ministerstwo turystyki poinformowało, że w lipcu i sierpniu do *Izraela *przyjechało około 400 tysięcy turystów, czyli o 31 procent mniej niż w podobnym okresie ubiegłego roku.

Teraz izraelskie władze chcą znów zachęcić turystów do przyjazdów. W najbliższych dniach mają rozpocząć się intensywne kampanie reklamowe w rosyjskich i niemieckich telewizjach. Reklamówki mają pojawić się także w telewizji Eurosport.

d1hccwp

Wojna w Gazie była najdłuższym i najbardziej krwawym konfliktem Izraela z Hamasem. Kosztowała życie co najmniej 2145 Palestyńczyków i 73 Izraelczyków. Straty w samej tylko Gazie są szacowane na 6 miliardów dolarów.

Polski MSZ wciąż nie obniżył stopnia zagrożenia w związku z podróżami do Izraela. Na stronach Ministerstwa czytamy, że w związku z niestabilną sytuacją w Strefie Gazy oraz okresowymi zamknięciami przejścia granicznego w Rafah pomiędzy Strefą Gazy a Egiptem, kategorycznie odradza się wszelkich podróży na terytorium Strefy Gazy. W związku z tym obywatele polscy przebywający w Strefie Gazy muszą liczyć się z brakiem możliwości powrotu do kraju do czasu ponownego otwarcia granicy przez władze w Egipcie. Przejście graniczne pomiędzy Strefą Gazy a Izraelem w Erez jest zamknięte i może być wykorzystywane wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych za zgodą władz izraelskich. Informacje zostały zaktualizowane na dzień 8 września.

IAR/at

d1hccwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hccwp