Trwa ładowanie...
01-10-2014 14:03

Jak najtaniej dotrzeć z Gdańska do Krakowa?

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła, że od 4 grudnia 2014 roku rozpocznie loty krajowe na sezon zimowy z Krakowa do Gdańska. Rejsy na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele.

Jak najtaniej dotrzeć z Gdańska do Krakowa?Źródło: Christian Mueller/Shutterstock.com
doc5u8w
doc5u8w

Czy będą dużą konkurencją dla innych przewoźników?

Ceny biletów na połączenia krajowe w Ryanair zaczynają się już od 19 zł (lot w jedną stronę, włączając podatki oraz opłaty). Połączenie krajowe między Krakowem i Gdańskiem jest dostępne w sprzedaży od 1 października. Ceny biletów w systemie rezerwacyjnym na styczeń rozpoczynają się od 81 zł, połączenia odbywają się 2 razy w tygodniu. Lot trwa 1 h i 10 minut. - Po sukcesie połączenia z Krakowa do Gdańska w sezonie letnim jesteśmy przekonani, że nowa trasa będzie idealną ofertą również zimą. Od 28 października zwiększamy częstotliwość lotów do dwóch razy dziennie, rano i wieczorem między Wrocławiem i Warszawą, a także Gdańskiem i Warszawą - powiedziała Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanair.

Samolot Gdańsk-Kraków
Między Krakowem i Gdańskiem lata także Eurolot. Połączenia odbywają się 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku 2 razy dziennie. Za bilet w jedną stronę w styczniu zapłacimy od 155,17 zł. Lot trwa 1 h i 20 minut.

Pociąg Gdańsk-Kraków
Jeśli preferujemy podróż koleją, do wyboru mamy kilka bezpośrednich połączeń dziennie, zarówno Intercity, jak i TLK. Pociągiem Intercity z Gdańska do Krakowa dojedziemy w 7 h i 50 minut. Bilet kosztuje 145 zł, ale jeśli skorzystamy z promocji "Weekendowa Biletomania" (czyli zakupimy bilet przez internet, w sobotę i niedzielę, najwcześniej na 30 dni, ale nie później niż 7 dni przed planowaną datą podróży) zapłacimy 49 zł. Tańszą opcją jest podróż pociągiem TLK, który jedzie co najmniej 1,5 h dłużej. Koszt biletu to 78 zł, a w cenie promocyjnej w ramach "Weekendowej Biletomanii'" 29 zł.

Autobus Gdańsk - Kraków
Podróż PolskimBusem zajmie nam 10 h i 20 minut. Połączenia między Gdańskiem i Krakowem odbywają się 6 razy dziennie. Cena biletu na listopad (styczeń jeszcze nie jest dostępny w systemie rezerwacyjnym) to 30 zł w jedną stronę.

if/at

doc5u8w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doc5u8w