Trwa ładowanie...
dupnac9
Informacja prasowa

Jak planować wydatki na podróż za granicę?

Według Raportu z badania terenowego rynku turystycznego, sporządzonego na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej, 75 proc. Polaków systematycznie odkłada pieniądze na wakacyjny wyjazd. Aż 6 na 10 z nas środki finansowe na urlopowe szaleństwo pożyczy lub weźmie na nie kredyt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak planować wydatki na podróż za granicę?
(Shutterstock.com)
dupnac9

Mimo to ponad połowa badanych po odliczeniu wydatków na przejazdy, noclegi i wyżywienie będzie mogła pozwolić sobie tylko na wybrane atrakcje.

Większość naszych wakacyjnych wydatków pochłaniają dojazdy, noclegi i wyżywienie. Na podstawie badań GUS można wnioskować, że w przypadku podróży zagranicznych koszty te stanowią nawet 71 proc. ogółu wydatków. Dlatego wakacyjny wypoczynek warto dobrze zaplanować. Poniżej kilka rad, jak z ołówkiem w ręku (a w zasadzie z tabletem w dłoni) bezboleśnie zorganizować zagraniczny wyjazd.

Pieniądze wymieniaj online
Planowanie idealnych wakacji należy zacząć odpowiednio wcześnie. Organizowanie urlopu już w trakcie sezonu będzie zdecydowanie droższe. Szanse na znalezienie wtedy ciekawych finansowo opcji są dużo mniejsze. Ceny biletów lotniczych i noclegów potrafią zdrożeć nawet o jedną trzecią. Kolejną formą oszczędności jest wymienianie złotówek na walutę również odpowiednio wcześnie. W tym miejscu warto zapoznać się z ofertą internetowych kantorów wymiany walut. Ich największą zaletą jest niski spread, czyli różnica między ceną sprzedaży a ceną kupna waluty w porównaniu do oferty kantorów stacjonarnych i banków.

dupnac9

- Dzięki niższym marżom świadomi klienci, korzystając z usług e-kantorów, mogą oszczędzić nawet do 8% - mówi Łukasz Olek, członek zarządu lidera rynku, spółki Currency One SA, operatora serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl. – Przykładowo przy wymianie np. 1000 euro może to być nawet do 200 złotych oszczędności w porównaniu do wymiany w banku. Wymiana następuje bez wychodzenia z domu, za pomocą przelewów bankowych. Użytkownik musi tylko posiadać w banku dwa konta – walutowe i złotówkowe.

E-kantory oferują wymianę nie tylko podstawowych walut, takich jak euro czy dolary. Przykładowo lider rynku wymiany internetowej Internetowykantor.pl posiada w swojej ofercie 20 różnych walut.

Bądź łowcą okazji
Jeśli mamy czas, możemy spróbować poszukać przedsezonowych promocji i obniżek. Noclegi zawsze warto rezerwować z wyprzedzeniem. Dobrym narzędziem wyszukiwania tanich miejsc noclegowych są takie serwisy jak: booking.com, hotels.com, hostelsworld.com czy hotelscombined.com.

W przypadku zakupu biletów lotniczych nie należy spodziewać się cudów – trzeba weryfikować każdą „superokazję”. Koszty dodatkowe z oferty np. tanich linii lotniczych mogą być sprytnie ukryte. Ponadto należy pamiętać, że loty w środku tygodnia są zawsze tańsze niż w weekendy. Lot z przesiadką może się natomiast okazać bardziej strawny dla naszego portfela niż lot bezpośredni.

dupnac9

Miliony kierowców w Europie oszczędzają w ten sposób. Zaloguj się i sprawdź!

dupnac9

Podziel się opinią

Share

dupnac9

dupnac9