Trwa ładowanie...
d900nrx

Japonia - Tateyama Kurobe Alpine Route

W tym roku zima daje się nam we znaki i skutecznie paraliżuje nie tylko Polskę, ale także całą Europę. Najgorsza sytuacja jest w Słowenii, ale także m.in. Austria, Hiszpania, Włochy czy Serbia zmagają się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Problem nieprzejezdnych dróg, miejscowości odciętych od świata i odwołanych pociągów dotyczył do niedawna kilkunastu powiatów w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Japonia - Tateyama Kurobe Alpine Route
(Fot: © jamdigi4 - Fotolia.com)
d900nrx

Podczas, gdy cały Stary Kontynent przegrywa walkę z zimową pogodą i śniegiem, Japonia potrafi z gigantycznych zasp zrobić prawdziwy użytek. Turyści z całego świata nie mogą już się doczekać, kiedy znowu zobaczą słynną śnieżną trasę Tateyama Kurobe Alpine Route.

Spektakularna droga jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Japonii. Położona w Alpach Japońskich, ciągnie się przez 37 kilometrów i łączy dwa miasta: Toyama i Omachi na wyspie Honsiu. Przebiega przez miasteczko Tateyama, a także wiele malowniczych zakątków, w tym największą tamę w Japonii - Kurobe.

Najbardziej widowiskowym odcinkiem jest położony na wysokości stacji Murodo tzw. "Snow Corridor", czyli śnieżny korytarz, którego ściany sięgają wysokości 10 pięter! Zima w tym rejonie trwa od listopada do kwietnia, a warstwa śniegu może osiągać nawet 30 metrów. Trasę można pokonać na różne sposoby, m.in. autobusem, trolejbusem czy kolejką linową i szynową. Jednak odcinek śnieżnego korytarza najlepiej przebyć pieszo. Malownicza trasa oferuje nie tylko wspaniałe widoki, ale także dobre zaplecze turystyczne. Na całym odcinku do dyspozycji turystów jest wiele stacji służących jako punkt wypadowy dla miłośników wspinaczki górskiej i trekkingu, a także hotele i restauracje.

d900nrx

Droga na odcinku zapory i stacji Ōgisawa pierwotnie została zbudowana dla potrzeb wzniesienia tamy. Z kolei część między miastem Tateyama, a stacją Kurobeko od samego początku powstała z myślą o turystach. Obecnie Tateyama Kurobe Alpine Route jest uważana za niepraktyczną dla mieszkańców, stanowiąc tylko i wyłącznie atrakcję turystyczną.

Wycieczka trasą Tateyama Kurobe trwa około 5 godzin. W tym roku najbardziej widowiskowy odcinek trasy, czyli *"Snow Corridor" *zostanie otwarty 16 kwietnia.

pw/if

Niezwykłe miejsca świata

Najlepsze promocje lotnicze! - Sprawdź

d900nrx

Podziel się opinią

Share
d900nrx
d900nrx