Trwa ładowanie...

Jawa jak sen - magiczna podróż Beaty Pawlikowskiej

Najnowsza książka Beaty Pawlikowskiej to dalszy ciąg opowieści o jej samotnej podróży do Indonezji i kontynuacja książki „Blondynka na Bali”, która trafiła do księgarń jesienią ub.r. „Blondynka na Jawie” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Share
Jawa jak sen - magiczna podróż Beaty PawlikowskiejŹródło: Wydawnictwo G+J Książki
dbwzx47

Najnowsza książka Beaty Pawlikowskiej to dalszy ciąg opowieści o jej samotnej podróży do Indonezji i kontynuacja książki „Blondynka na Bali”, która trafiła do księgarń jesienią ub.r. „Blondynka na Jawie” ukaże się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Beata Pawlikowska spędziła miesiąc w Indonezji, odwiedzając kolejne rajskie wyspy i wędrując przez plaże, pola ryżowe, góry i tropikalne lasy. Nowy Rok rozpoczęła na Jawie, gdzie weszła na szczyt czynnego wulkanu, aby zajrzeć do wnętrza Ziemi. Następnie wróciła na Bali, by jeszcze lepiej poznać tamtejszą kulturę i duchowość. Podróżniczka spędziła kilka dni w towarzystwie francuskiego naukowca, uwielbiającego eseje i biusty, odwiedziła wioskę ludzi Króla Bez Głowy, trafiła na tradycyjny pogrzeb i … do raju. Poznała bramina – kapłana najwyższej kasty – i przez wiele godzin rozmawiała z nim o ludzkiej duszy, cywilizacji i religii. Te i inne przeżycia, przygody i wrażenia dziennikarka opisała na kartach książki „Blondynka na Jawie”.

„Ryzyko to część przyjemności. Wyjść w najczarniejszą indonezyjską noc, czując na twarzy szalone dotknięcia zaczarowanych ciemnością ciem. Poczuć na skórze chłodny cień, który będzie się na moich oczach rozpraszał, bladł, rzedł i zamieniał w pełen cudownego blasku poranek. Nie wiem co wyłoni z mroku. Czy las, czy dżungla, czy urwisko, a może pustynia albo poszarpane wierzchołki gór?... Wyjść na spotkanie przygody, która jest czymś dokładnie takim samym jak przeznaczenie.” – pisze Beata Pawlikowska w swojej nowej książce. Pierwsza część relacji z samotnej podróży Beaty Pawlikowskiej do bajecznej Indonezji *znalazła się w książce „Blondynka na Bali”*, która ukazała się w październiku 2012 roku.

dbwzx47

Czytaj także: Bali oczami Blondynki

| Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże, fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”. Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie. |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dbwzx47

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbwzx47
dbwzx47