Trwa ładowanie...
d20z9kl
x-news

Kalifornia - gigantyczne wieloryby w Zatoce Monterey

Ważą od 25 do 35 ton i mierzą kilkanaście metrów. Humbaki, jedne z najbardziej znanych wielorybów na świecie zobaczyć można w Monterey Bay w Kalifornii. To zatoka Oceanu Spokojnego, położona w środkowej części wybrzeża Kalifornii, na południe od San Francisco, pomiędzy Santa Cruz i Monterey.
Share
Kalifornia - gigantyczne wieloryby w Zatoce Monterey
Źródło: Tory kallman/Shutterstock
d20z9kl

Ważą od 25 do 35 ton i mierzą kilkanaście metrów. Humbaki, jedne z największych wielorybów na świecie, można zobaczyć w Monterey Bay w Kalifornii. To zatoka Oceanu Spokojnego położona w środkowej części wybrzeża Kalifornii, na południe od San Francisco, pomiędzy Santa Cruz i Monterey.

Spotkanie takiego kolosa to ogromne przeżycie. Dlatego na miejscu organizowane są wycieczki, w trakcie których turyści czasem godzinami wpatrują się w taflę oceanu, aby zobaczyć, jak wieloryb pokaże się ponad powierzchnią wody. Zdarza się, że olbrzymi ssak niespodziewanie wyskakuje i przelatuje nad głowami kajakarzy, co bywa bardzo niebezpieczne. Ciekawym sposobem na obserwację jest też podróż helikopterem nad zatoką.

Podczas wycieczki po Monterey Bay można natrafić na wiele gatunków ssaków morskich, w tym wydry morskie, foki pospolite i delfiny butlonose.
ir/wg

d20z9kl

Podziel się opinią

Share
d20z9kl
d20z9kl