Trwa ładowanie...
d4572rc
fly4free.pl

Kazachstan zniesie wizy dla Polaków

Kazachstan znosi wizy dla obywateli 38 państw. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku. Wszystko to w związku z wystawą EXPO 2017, która odbędzie się w Astanie. Prawdopodobnie wizy zostaną zniesione na stałe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kazachstan zniesie wizy dla Polaków
(Pavel L Photo and Video/Shutterstock)
d4572rc

*Kazachstan znosi wizy dla obywateli 38 państw. Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku. Wszystko to w związku z wystawą EXPO 2017, która odbędzie się w Astanie. *

Póki co uzyskanie wizy na wyjazd turystyczny do Kazachstanu trwa stosunkowo długo – w ambasadzie w Warszawie należy złożyć kwestionariusz, podanie, zdjęcie i inne zaświadczenia, a następnie czekać minimum tydzień na wyrobienie dokumentu. Nie jest to też tanie – jednorazowa wiza turystyczna na okres do 30 dni kosztuje 35 euro (155 zł), wiza pozwalająca na dwukrotny wjazd do kraju (do 60 dni) – kosztuje 50 euro (222 zł). Teraz Kazachowie potwierdzili, że od 1 stycznia 2017 roku to się zmieni.
- Zależy nam na stworzeniu dobrych warunków dla zagranicznych turystów, dlatego w zeszłym roku Kazachstan jednostronnie zniósł obowiązek wizowy dla ponad 20 krajów. Teraz, *od 1 stycznia, bez wizy wjadą do Kazachstanu obywatele wszystkich państw OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), a także Malezji, Monako, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Singapuru *– powiedział w Paryżu Rapil Zoszajbajew, przewodniczący spółki organizującej targi EXPO-2017, która od czerwca do września trwać będzie w stolicy kraju, Astanie.

Oznacza to, że wybierający się do Kazachstanu Polacy nie będą już musieli wyrabiać wizy – Polska jest członkiem OECD od 1996 roku.

Nie jest jeszcze jasne, czy wizy zostaną zniesione na stałe czy tylko do czasu zakończenia wystawy, czyli do 10 września 2017 r. Jednak patrząc na deklaracje Kazachów, którzy chcą przyciągnąć do siebie zagranicznych turystów, najpewniej jest to decyzja podjęta trwale.
Fly4free.pl/ir

d4572rc

Podziel się opinią

Share

d4572rc

d4572rc